Mafia 2 Sistem Gereksinimleri [PC] | Minimum Önerilen

0

Mafia 2 sistem gereksinimleri neler belirtmeden önce oyunun içeriği ile ilgili birkaç detaya değinmek gerek. 2K Czech tarafından geliştirilen ve 2K Games tarafından 21 Haziran 2010’da yayımlanan bu aksiyon içerikli video oyunu, bir dizi eksiği olsa da eleştirmenlerden tam not almayı başarır. Oyunun konusu ise şu şekilde:

Gösterişli bir şehirde hayata tutunmaya çalışan İtalyan aile, ekonomik olarak standartların altında bir yaşam sürdürürken, bu durumu değiştirmek isteyen Vito Scaletta, kısa yoldan para kazanmak için kirli işlere başvurur. Arkadaşı Joe ile ilk işinde başarısız olunca cezası hapis olur. Ancak İkinci Dünya Savaşı nedeniyle, hapis yerine Amerika için savaşa katılır. Savaştan döndüğünde ekonomik sorunları tavan yapan Vito Scaletta, bu kez yer altı dünyasına askerde edindiği tecrübelerle daha güçlü bir giriş yapar ve macera başlar.

Microsoft Windows, PlayStation ve Xbox gibi platformlarda oynanabilen Mafia 2, tek oyunculu hikaye modu, 16 kilometrekarelik açık uçlu haritası, 50’ye yakın vasıtası, yasaksız sınırları ve lisanslı müzikleriyle oyun severlere güzel bir başlangıç sunuyor.

Mafia 2’de, Empire Bay şehrinde bulunan eşyalarla eylem butonuyla temas kurulabiliyor. Silah olarak başta altı patlar olmak üzere, pompalı tüfek, MG 42 ve Thompson seçenekleri mevcut. Oyuncuyu gelen saldırılardan koruyacak siper sistemi de mevcut. Oyuna heyecan katan aşağıdaki diğer özellikler incelendikten sonra Mafia 2 sistem gereksinimleri detaylarına ulaşılabilir.

 • 1940’ların Amerika’sında geçen bu oyunda, günümüzün klasik olarak nitelendirilen taşıtları, karakterler için silah kadar önemli yer tutmakta.
 • Oyuncuların, sağlık seviyelerini yükseltmeleri için yiyecek ve içecek alma zorunluluğu bulunuyor.
 • Kaza yapan, uzun süre kullanılan ya da benzini biten taşıtların değiştirilmesi durumunda taşıt değişimi yapılırken, oyuncu kendi plakasını yeni taşıtına aktarabilmekte.

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows XP (SP2) / Vista / 7
 • İşlemci: Pentium D 3.0 GHz / Athlon 64 X2 3600+
 • Ekran Kartı: GeForce 8600 / ATI HD2600 Pro
 • RAM: 1,5 GB
 • Depolama Alanı: 8 GB
 • Ses Kartı: DirectX 9.0c

Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows XP (SP2) / Vista / 7
 • İşlemci: 2.4 GHz Quad Core
 • Ekran Kartı: GeForce 9800GTX / ATI HD3870
 • RAM: 2 GB
 • Depolama Alanı: 10 GB
 • Ses Kartı: DirectX 9.0c
Mafia 2 Screenshot

Mafia 2 Screenshot

Mafia 2 sistem gereksinimleri, donanımlı bir bilgisayar gerektirmiyor. Minimum sistem gereksinimlerine karşılık veren bir bilgisayarla da oyunun tadını çıkarılabilir. Ancak Vito Scaletta’nın hikayesindeki gerçeklik hissini tadabilmek için önerilen sistem gereksinimleri şart.

Kaç GB?

Mafia 2 kaç GB sorusu iki farklı şekilde yanıtlanabilir. Mafia 2 minimum sistem gereksinimleri ele alındığında en az 8 GB depolama alanına ihtiyaç duyar. Ancak akıcı bir oyun ve ek paketler de kurulmak isteniyorsa, önerilen depolama alanı boyutu 10 GB’a çıkmakta.

Nasıl İndirilir?

Mafia 2 orijinal olarak, Steam veya GOG gibi internetten oyun satışı yapan sitelerden satın alınabilir. Ayrıca indirim dönemlerinde oldukça düşük fiyatlarla edinmek mümkün. Oyunu satın alanlar, aşağıdaki DLC paketlerini de satın alarak oyuna farklı özellikler ekleyebilir.

 • Mafia II DLC: Jimmy’s Vendetta
 • Mafia II DLC: Betrayal of Jimmy
 • Mafia II DLC: Joe’s Adventure
 • Mafia II DLC: Greaser Pack
 • Mafia II DLC: Renegade Pack

Oyunla ilgili bir sorun olması durumunda, oyunun iadesi mümkün. İsteğe göre sorunun çözümü için destek hizmeti de mevcut. Mafia 2’yi indirmek için gerekli linkler şu şekilde:

 1. Mafia II Steam’de
 2. Mafia II Director’s Cut – GOG

Oyuna yasal olmayan yollardan (torrent siteleri) ulaşmak da mümkün. Ancak Mafia 2 torrent olarak indirilirse, ek paket ve destek alma hizmetleri mümkün olmayacak.

Açılmıyor & Kasma Sorunu

Mafia 2 sistem gereksinimleri karşılandığı halde açılmıyor ise, genellikle aşağıdaki adımlar oyun açılmasını sağlamakta.

 1. PhysX kaldırılıp, oyun öyle açılmaya çalışılmalı. Çünkü PhysX oyunun çökmesine neden olabiliyor.
 • PhysX’i kaldırmak için öncelikle “Program Files/Steam/steamapps/Common/mafia ii/3rd” konumu açılmalı ve “PhysX_9.10.0513_SystemSoftware.msi” çalıştırılmalı. Açılan pencereden uninstall (programı kaldırma seçeneği) seçilmeli. Kaldırma işlemi tamamlandıktan sonra, bilgisayar yeniden başlatılarak oyun açılmalı.
 1. Mafia 2 açılmıyor ise uyumluluk modunda çalıştırmak bu sorunu çözebilir.
 • Uyumlululuk modunu açmak için oyuna sağ tıklayarak, özellikler açılmalı. Açılan özellikler penceresinden ‘uyumluluk’ sekmesine geçilmeli ve “bu programı uyumluluk modunda çalıştır” seçeneği aktif hale getirilmeli, daha sonra ise listeden Windows 7 seçilmeli. Yapılan ayarları uyguladıktan sonra oyun açılmalı.
 1. Oyun yönetici olarak başlatılmalı.
 • Mafia 2’nin kısa yoluna sağ tıklayarak “Yönetici olarak çalıştır” seçeneği seçilmeli.

Mafia 2 kasma sorunu büyük ölçüde ekran kartından kaynaklı olarak gerçekleşiyor. Nvidia ekran kartları için PhsyX’i devre dışı bırakmak bu sorunu çözüyor. Ancak diğer ekran kartlarında PhsyX işlemcisi yer almadığı için oyundaki PhsyX efektlerinin bütün yükü bilgisayar işlemcisine kalıyor. Bu da oyunun kasılmasına ve donmasına yol açıyor. Oyun ayarlarından PhysX’i kapatmak, oyunda FPS artışını sağlayacak.

Türkçe Yama

Mafia 2 hikaye tabanlı bir oyun olduğundan, kullanıcılar oyunu anlayarak oynamak istiyor. Bu durumda da devreye Türkçe yama özelliği giriyor. Ancak Mafia 2 Türkçe yama, argo ve küfürlü konuşmalar içerdiğinden, 18 yaş altı oyuncular için uygun olmadığını belirtmek gerek. Türkçe yama yüklendiğinde menüler, görevler ve alt yazılar tamamen Türkçe olmakta. Türkçe yama dosyası oyunun kurulu olduğu dizine yüklenmeli. Böylece kurulumdan sonra oyun Türkçe olarak başlar. Ardından oyun ayarlarından alt yazılar etkinleştirilebilir.
Mafia 2 Türkçe yama indirmek için: Mafia 2 Türkçe Yama İndir(LİNK GELECEK)

About Author

Leave A Reply