macOS Mojave ile Gelen Yenilikler

1

Apple Eylül 2018’de Mac kullanıcıları için yeni işletim sistemini olan macOS Mojave’yı tanıtmaya hazırlanıyor. Yeniliklerle ilgili ipuçları vermeyi ihmal etmeyen Apple’ın, macOS Mojave ile birlikte kullanıcılara kazandırmayı amaçladığı yeni özelliklerine yakından bakalım.

1- Koyu Mod (Dark Mod)

Yeni macOS ile gelen koyu mod, çalışmalarınıza odaklanmanız için tasarlanan etkileyici bir görünüm sunuyor. Bu mod ile birlikte Mac üzerinde uzun çalışmalar yaparken gözleriniz daha geç yorulacak.

2- Dinamik Masaüstü

Yeni macOS Mojave ile gelen bir diğer yenilik ise dinamik masaüstü. Bu özellik sayesinde gün içerisinde saate göre değişen zamana duyarlı masaüstü görselleri sunuyor.

3- Belge Grupları

Belge grupları özelliği masaüstünüzde ki dağınık dosyalarınızı ilgili gruplar halinde otomatik olarak toplayarak dağınık masaüstünüzü düzenliyor.

4- FaceTime

MacOS Mojave ile birlikte FaceTime 32 kişiye kadar grup görüşmelerini destekliyor. Toplantılarınızı görüntülü ve sesli olarak yapabileceksiniz. FaceTime’da konuşan kişinin görüntüsü büyüyor, böylelikle konuşanı kolaylıkla takip edebiliyorsunuz.

5- Mac App Store

Yeniden tasarlanan Mac App Store ile birlikte koleksiyonlara göz atabilir, uygulamalar ile ilgili tanıtım videoları izleyebilirsiniz. Uzman editörler tarafından her hafta özel olarak seçilen yeni ve güncellenmiş uygulamalardan yeni uygulamalar keşfedebilirsiniz.

6- Gizlilik Ve Güvenlik

MacOS Mojave ile gelen bir başka yenilik Safari’de karşımıza çıkıyor. Gizlilik konusunu sıkı tutan Apple, veri izleyicilerini engelliyor. Reklam verenlerin takibi de engelleniyor. Safari sizin için daha güçlü parolalar oluşturuyor, otomatik olarak dolduruyor.

7- Siri

Yenilenen Siri ile birlikte Homekit uyumlu cihazlar kontrol edilebiliyor. Siri, kaydedilmiş parolalarınızı bulmanıza yardım ediyor. MotoGP, Formula 1 ve çok daha sonuçlarını, programlarını ve istatistiklerini size söyleyebiliyor.

About Author

1 Yorum

Leave A Reply