Leica’dan Uygun Fiyatlı Fotoğraf Makinesi Leica D-Lux 7

0

Leica’dan uygun fiyatlı fotoğraf makinesi Leica D-Lux 7 tanıtıldı. Fotoğraf makinesi denilince akla gelen ilk markalardan birisi olan Leica, nispeten uygun fiyatlı yeni modelini tanıttı. İşte Leica kalitesini uygun bir fiyatla satın almanızı sağlayacak olan Leica’nın yeni fotoğraf makinesi Leica D-Lux 7 özellikleri.

Fotoğrafçılık ve lens konusunda uzman Alman markası Leica, yeni fotoğraf makinesi D-Lux 7’yi fotoğraf tutkunlarının beğenisine sundu. 17 megapiksel çözünürlüğünde Four Thirds MOS sensöre sahip olan D-Lux 7’nin ISO hassasiyeti ise maksimum 25.600’e kadar çıkabiliyor. F/1.7-2.8 diyaframlı lens sayesinde düşük ışık koşullarında başarılı sonuçlar sunan D-Lux 7 ayrıca 4K çözünürlükte 30 FPS video kaydedebiliyor.

Leica D–Lux 7 Ön Cepte

Leica’nın optik olarak stabilize edilmiş bir lensine sahip olan D-Lux 7, 24-75mm eşdeğer F/1.7-2.8 Vario-Summilux lensini kullanıyor. Leica D-Lux 7’nin fiziksel diyafram halkası ayrıca 3:2, 16:9, 1:1 ve 4:3 çekim oranları arasında değişebiliyor. Kullanıcılar ayrıca lensin yanında farklı çekim modlarını da seçmek için anahtarı kullanabiliyor.

2.76 milyon noktalı elektronik bir vizörün unutulmadığı D-Lux 7’nin arka kısmında ayrıca 1.24 milyon noktalı 3 inç büyüklüğünde LCD dokunmatik bir ekran bulunuyor. Leica’nın fotoğraf makinelerinden aşina olduğumuz 1.025 mAh kapasiteli BP-DC15 lityum iyon bataryadan güç alan D-Lux 7 sahip olduğu microUSB bağlantı noktası üzerinden şarj edilebiliyor.

Leica D–Lux 7 Üst Cepte

Leica D-Lux 7 Fiyatı

Leica’dan uygun fiyatlı fotoğraf makinesi Leica D-Lux 7, bluetooth ve Wi-Fi gibi bağlantı noktalarının unutulmadı. iOS ve Android işletim sistemine sahip cihazlarla kolayca eşlenip veri aktarımında bulunabiliyor. Kablosuz olarak görüntü ve videoların kolayca aktarılacağı Leica D-Lux 7’nin fiyatı diğer Leica modellerine göre daha uygun. Avrupa ve Amerika’da ön siparişe açılan yeni Leica D-Lux 7’nin fiyatı 1.195 dolar olarak açıklandı. Leica’nın yeni fotoğraf makinesinin ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı ise şimdilik bilinmiyor. Ayrıca yakın dönemde tanıtılan Leica Q-P hakkında bilgi için tıklayınız.

Yazar Hakkında

Yorum Bırakın