Tamrac 5788

Posted In: Fotoğraf

   • Yönetici
    Baha on #3390

    Tamrac markasını, hatta Tamrac markasının 5788 modelini tavsiye üzerine markaja almıştım. Türkiye’de yoktu ve İngiltere’den satın aldım. Bu olay yaklaşık 4-5 yıl önce oluyor. Aldım, eskittim, sıkıldım, sattım ve çok pişman oldum. 🙂 Daha sonrasında tam olarak 1 yıl 5 ay önce yeniden satın aldım ve bir daha satmayı düşünmüyorum. Yeni bir çanta satın alsam bile mutlaka uzun yıllar elimin altında duracağından eminim.

    Çanta 2 gövde, 1 flaş, 4 objektif çok rahat alıyor. Pentax objektifler gibi ufak objektifler kullanıyorsanız objektif sayınızı arttırabilirsiniz bile. 15.6″ laptop bölmesi de var. Tripod bağlama kemeri de var. Hatta çantanın logosunun olduğu yere, kablo gibi aksesuarları koyabileceğiniz, 1-2 günlük olası şehirdışı çekimlerinde 2 tshirt koyabileceğiniz bölmesi bile var.

    Uzun süreli kullanan biri olarak tek eksiği kendi ağırlığıyla birlikte koyacağınız ekipman ile kolaylıkla iki haneli kilogramlara çıkan çanta belli bir süre sonra iki omuz ile taşısanız bile yoruyor. Belki biraz daha rahat ettirecek destek üniteleri kullanabilirlermiş.

    Gerçi yeni birçok model çantaları var. 5788’in de güncellenmiş bir modeli muhakkak vardır diye düşünüyorum. İnceleyip satın almalı.

0 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.