Pentax KS2 – wifi bağlantı sorunu

Kategori: Fotoğraf


  • Üye
   AKINLASINN Tarih #3402427810

   Merhaba arkadaşlar.
   Özellikle wifi özelliği nedeniyle Pentax KS2 satınaldım. Samsung da bu özelliği çok kullandım ve olmazsa olmazım haline geldi artık. Android telefona yüklediğim Ricoh firmasının Image Sync programı ile bağlanmam gerektiği yazıyor kullanım klavuzunda. Programı indirdim. Fakat çektiğim resimlerin telefondan izlenmesi ve aktarımı, resim çekerken canlı önizleme özelliklerini kullanamadım. Sadece yapabildiğim telefonu kullanarak makine ile resim çekerken ki manuel ayarları yapabiliyorum. Ama ne çekebiliyorum, ne çekileni görebiliyorum, ne de aktarım sağlayabiliyorum. Yabancı dilimde berbat olduğundan yabancı forum sitelerinden de destek alamıyorum. Başka bir KS2 sahibi ile görüştüm. Onda da aynı sorun var. İOS ta sorunsuz kullanmış ama android de becerememiş. Fikri ve apple telefon almam dışında tavsiyesi olan var mı acaba?


  • Yönetici
   Baha Tarih #3402427812

   İlk kullandığımda bile sorun yaşamamıştım. Yani gayet basit yapıda bir programdı. Ama dediğin gibi IOS’ta kullandım. Android’te ne gibi sıkıntılarla karşılaşılıyor bilemiyorum. Pek ihtimal vermiyorum ama istersen K-S2’yi güncelle ve tekrar dene.


  • Yönetici
   Baha Tarih #3402427814

   İnternette böyle bir şeye denk geldim. İngilizce bilmeye gerek yok. 😛 Fakat uygularken birebir her şeyi aynı yapmaya çalış. Atıyorum cihaz P modunda. Sen de P moduna al. Bazen bu tarz farklar bile sorunu çözebiliyor.


  • Üye
   AKINLASINN Tarih #3402427938

   Çok şükür android markette yazılımı güncellediler de sorun çözüldü. Sorun bu sefer bizde değil, Uygulamayı yapamamışlar. Şu an sorunsuz çalışıyor.


   • Yönetici
    Baha Tarih #3402427941

    Hayırlı olsun. 🙂


  • Katılımcı
   Hasan Tarih #3402437750

   Bendede aynı problem var sorunu çözebilen oldu mu ?

    

   http://www.duyguozcelik.com


  • Yönetici
   Baha Tarih #3402437753

   Hangi noktada hata alıyorsunuz? Biraz açabilirseniz sevinirim.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.