Pentax KS2 – wifi bağlantı sorunu

Forum: Fotoğraf

   • Katılımcı
    AKINLASINN #3402427810

    Merhaba arkadaşlar.
    Özellikle wifi özelliği nedeniyle Pentax KS2 satınaldım. Samsung da bu özelliği çok kullandım ve olmazsa olmazım haline geldi artık. Android telefona yüklediğim Ricoh firmasının Image Sync programı ile bağlanmam gerektiği yazıyor kullanım klavuzunda. Programı indirdim. Fakat çektiğim resimlerin telefondan izlenmesi ve aktarımı, resim çekerken canlı önizleme özelliklerini kullanamadım. Sadece yapabildiğim telefonu kullanarak makine ile resim çekerken ki manuel ayarları yapabiliyorum. Ama ne çekebiliyorum, ne çekileni görebiliyorum, ne de aktarım sağlayabiliyorum. Yabancı dilimde berbat olduğundan yabancı forum sitelerinden de destek alamıyorum. Başka bir KS2 sahibi ile görüştüm. Onda da aynı sorun var. İOS ta sorunsuz kullanmış ama android de becerememiş. Fikri ve apple telefon almam dışında tavsiyesi olan var mı acaba?

   • Yönetici
    Baha #3402427812

    İlk kullandığımda bile sorun yaşamamıştım. Yani gayet basit yapıda bir programdı. Ama dediğin gibi IOS’ta kullandım. Android’te ne gibi sıkıntılarla karşılaşılıyor bilemiyorum. Pek ihtimal vermiyorum ama istersen K-S2’yi güncelle ve tekrar dene.

   • Yönetici
    Baha #3402427814

    İnternette böyle bir şeye denk geldim. İngilizce bilmeye gerek yok. 😛 Fakat uygularken birebir her şeyi aynı yapmaya çalış. Atıyorum cihaz P modunda. Sen de P moduna al. Bazen bu tarz farklar bile sorunu çözebiliyor.

   • Katılımcı
    AKINLASINN #3402427938

    Çok şükür android markette yazılımı güncellediler de sorun çözüldü. Sorun bu sefer bizde değil, Uygulamayı yapamamışlar. Şu an sorunsuz çalışıyor.

   • Katılımcı
    celhas #3402437750

    Bendede aynı problem var sorunu çözebilen oldu mu ?

     

    http://www.duyguozcelik.com

   • Yönetici
    Baha #3402437753

    Hangi noktada hata alıyorsunuz? Biraz açabilirseniz sevinirim.

5 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.