Kim Bu Numara? Numara Kimin?

0

Telefonunuza gelen bir çağrı veya mesajın rehberinizde kayıtlı olmaması halinde, kim bu numara diye merak edebilirsiniz. Sabit hat veya cep telefonu olması fark etmeksizin merak eden kullanıcılar için operatörlerin sunduğu ücretli hizmetler bulunmakta.

Ücretli hizmetlerin yanı sıra arayan numara kimin olduğunu öğrenmenin ücretsiz yöntemleri de var. Birbirinden farklı yollardan size en uygun olanını bularak kısa sürede isimsiz çağrı sahibinin kim olduğunu öğrenebilirsiniz.

Kim Bu Numara?

1- Operatör Uygulamaları

Kullandığınız operatöre göre farklı yöntemlerle numara kimin öğrenebilirsiniz. Avea, Turkcell, Vodafone, BİMcell veya Pttcell tarafından sunulan farklı uygulamalarla bu hizmeti almanız mümkün. Operatörünüzün uygulamalarını tercih ederek, maliyet ve süre açısından edebilirsiniz. Bu nedenle bu yöntemi tercih etmeyi düşünebilirsiniz.

2- Avea Vodafone Turkcell Sorgulama

Avea’da arayan numara sorgulama için, arayan numaranın başındaki 0 rakamını silerek  11855’e kısa mesaj yollamalısınız. Kim bu numara sorusu size 1.25 TL olarak ücrendirilecek. Mesaj ile uğraşmak istemediğinizde ise aynı numarayı arayabilirsiniz.

Turkcell’de arayan numara sorgulama için, aynı şekilde 0 olmadan numarayı yazdıktan sonra 2222’ye mesaj atabilir veya 11832’yi arayarak birebir işlemi yapabilirsiniz. Hizmet bedelleri ise mesajda 1.49 TL, aramada dakika başına 1.25 TL’dir.

Vodefone’da arayan numara sorgulama için, yapmanız gereken aynı şekilde 7048’e mesaj atmak olmalı. Arayarak sorgulama için 11842’yi tuşlamalısınız. 1.25 TL hem mesaj hem de arama için ücretlendirilir.

3- Kim Bu Numara Sarı Sayfa Yöntemi

Operatör yoluyla öğrenmek istemediğinizde ise sarı sayfalar seçeneğini deneyebilirsiniz. Ek olarak 11880 numarasını tuşlayarak da özel servisten yararlanabilirsiniz. Bu servisle, bilgilerinin paylaşılmasını engelleyen kullanıcılar dışında tüm kullanıcıların bilgisine ulaşılabilir.

4- Sosyal Medya Yolu Numara Kimin

Alternatif olarak telefon numarasını kaydettikten sonra, numaranın WhatsApp profiline bakabilirsiniz. Facebook hesabını telefon numarası kullanarak açan kullanıcıların da telefonuna numarasına ulaşma şansınız olur. CIA gibi telefon numarasının sahibini gösteren uygulamalar da kullanılabilir.

About Author

Leave A Reply