Katar Nasıl Gidilir? Katar’da Ulaşım Nasıl?

0

Arap kültürü kendine özgü bir kültür ve bu özelliğinden ötürü de oldukça ilgi uyandırmakta. Bu ilginin çokluğu da bölgenin kültür turizmine katkı sağlıyor. Ülke dışarıdan bakıldığında İslam kuralları ile yönetiliyor olsa da, ziyaretçilere bir hayli açık durumda. Haliyle zenginliğinin ve gelişmişliğinin cazibesine kapılan insanlar, Katar nasıl gidilir sorusunu sormadan edemiyor..

Katar bir Orta Doğu ülkesi olsa da ticari açıdan önem arz eden ülkelerden. Basra Körfezi’ne yakınlığı ve geniş hinterlandı, Katar’ı cazip ticaret alanı haline getiriyor. Arap Yarımadası ticaret ağının önemli bir pazarı olan Katar’ı, yabancı yatırımcılar mercek altına almış durumda.

Katar Nasıl Gidilir?

Geniş ticaret hacmi ve turist akınıyla paralel olarak gelişen Katar nasıl gidilir diye endişelenmeyin. Çünkü ülkeye ulaşım son derece kolay. Öyle ki neredeyse her ülkeden Katar’a uçak kalkıyor diyebiliriz. Kara yolunu tercih edecek olursanız o da mümkün. Ancak tek sınır komşusu olan Suudi Arabistan’dan geçmeniz gerekecek.

Katar’a gitmek kadar ülkede şehir içi ulaşım da ziyaretçileri düşündürmekte. Katar’a yapılan seferler genellikle başkent Doha’da son buluyor. Ülkenin merkezinde ulaşım ağı son derece gelişmiş durumda.  Ancak diğer bölgeleri için aynı şeyi söylemek zor. Başkent dışındaki ulaşım zorluğunun en büyük nedeni, yerli halkın genellikle özel araç kullanıyor olması denebilir. Fakat 2022 yılında yapılacak olan FIFA dünya kupasına Katar’ın ev sahipliği yapacak olması, ulaşım ağının iyileştirilmesinde etkili olacak gibi görünüyor.

Katar nasıl gidilir ve Katar’da ulaşım nasıl sorularınızı yanıtlayabildiysek, Katar’la ilgili diğer soru işaretleriniz için sıradaki yazıya göz atabilirsiniz.

About Author

Leave A Reply