Karşınızda Yeni iPad Pro

0

Karşınızda Yeni iPad Pro

Karşınızda yeni iPad Pro. Apple New York’ta düzenlediği etkinlikle birlikte yeni iPad proları kullanıcıların beğenisine sundu.

Tasarım konusunda devrimsel yeniliklerle gelen iPad Pro Apple’ın yeni tasarım diline geçmiş durumda. Çerçevesiz ekranla gelen iPad Pro Touch ID’ye  veda ediyor. iPhone Xs Max’te bulunan Face ID kavuşan cihaz   yenilenmiş kasa kenarları iPhone 5 i andırıyor. 11 inc ve 12.9 inc olarak iki ekran boyutu seçenekleri sunuluyor.

Yeni iPad Pro Lightning’e veda ediyor. Type-c bağlantısına kavuşan iPad Pro, iPhone Xs’i kablo üzerinden şarj edebiliyor.

Ekran tarafında yeni Liquid Retina ekran ile gelen iPad Pro 264 piksel (ppi) yoğunlukta 2388 x 1668 çözünürlük sunuyor. 600 nit parlaklık sunan ekran %1.8 yansıma oranına sahip.

7 nm üretim teknolojisi ile üretilen 7 çekirdekli  A12X Bionic işlemci ile gelen iPad Pro’ya 8 çekirdekli grafik işlemci eşlik ediyor. Saniyede 5 trilyon  işlem yapan işlemci eski iPad Pro’ya göre 2 kat grafik performansı sunuyor. A11X’e göre tek çekirdekte %35 daha hızlı olan işlemci çoklu çekirdekte %90 daha hızlı.

AR teknolojisinde 60 FPS’yi destekleyen tablet en hızlı mobil işlemci konumunda. Kamera konusunda iPhone Xs ile birebir aynı olan cihaz tablet dünyasında liderliğini sürdürüyor. Kısacası işte karşınızda yeni iPad Pro.

Apple Pencil

Apple Pencil yenilendi. Mıknatıs yardımı ile yeni iPad Pro’ya yapışan kalem kablosuz olarak şarj ediliyor. Çift dokunuş ile araçlar arasında geçiş imkanı sağlayan kalem daha sade bir tasarıma kavuşmuş durumda. Mıknatıs yardımı ile cihazlarla kolayca eşleşiyor.

İşte karşınızda yeni iPad Pro. Güncel haberler ve her gün yeni haberler için sitemizi ziyaret etmeyi unutmayınız.

Yorum