Karşınızda Ezber Bozacak Drone: Impossible Aerospace US-1

0

Son zamanlarda drone popülerliği artmış durumda. Ticari ve hobi kullanımı yaygın olan drone için birçok model var. Fakat tüm modellerin ortak problemi uçuş süresi oluyor. Ekonomik modellerde 10 dakikaya düşen uçuş süreleri daha yüksek modellerde 30 dakika ile sınırlı.

Impossible Aerospace tarafından geliştirilen US-1 modeli ise bu sınırları alt üst ediyor. Örnek vermek gerekirse popüler modellerden DJI Mavic Pro’da uçuş süresi 27 dakika olarak belirtiliyor. Impossible Aerospace imzalı US-1’da ise bu süre 120 dakika. Yani tam 2 saat havada kalabilen drone, elektrikli altyapıda içten yanmalı motora sahip drone modellerine yaklaşıyor.

Peki bu kadar uzun süre nasıl elde ediliyor? US-1 aşağıda ki görselde görebileceğiniz üzere neredeyse tamamen pillerden oluşuyor. Gövdesinde 1.2 kWh lityum-iyon pil yer alan drone, bu sayede inanılmaz bir kullanım süresiyle karşımıza çıkıyor. 2.5 saatte şarj edilebilen ürün, 1.3 kg yük taşırken bile 78 dakika boyunca havada kalabiliyor. Toplam 7.1 kg ağırlığa sahip olan US-1, pilleri nedeniyle oldukça ağır. Saatte 67 km/s hıza çıkabilen hava aracı, zorlu hava şartlarında da görev yapabiliyor.

Impossible Aerospace US-1 Satış Fiyatı

Ticari sektöre hitap eden ürünün, polis ve itfaiye birimlerine satışa başlandığı belirtiliyor. Ürünün fiyatı ise tahmin edebileceğiniz gibi bir hayli yüksek. Başlangıç modeli 7.500$ olan US-1, 9.500$ fiyat etiketine kadar çıkabiliyor.

Yazar Hakkında

Yorum Bırakın