İşte iPhone Xs ve Xs Max

0

Şimdiye kadar ki en hızlı  iPhone karşınızda. Paslanmaz çelik ile devam edilen iPhone yeni renk seçeneği olan altın rengi ile kullanıcılar ile buluşacak. IP68 sertifikasına sahip olan cihaz (2 metre 30 dakika dayanıklılık), suya ve toza karşı daha dayanıklı.

5.8 inç ve 6.5 inç ekran boyutlarına sahip. Her ikisi de OLED ekran olan cihazlar 120 hz ekran yenileme hızına sahip. Yeni stereo hoparlör şimdiye kadar en net sesi sunuyor. Yeni Face ID ile birlikte daha hızlı algoritma kullanılıyor. Bu sayede iPhone X’te olan yavaşlığın önüne geçiliyor.

Yeni A12 Bionic Çip

7nm ile üretilen, 6 çekirdekli A12 işlemcisi, 2 adet yüksek hızlı 4 adet tasarruf çipine sahip. 4 çekirdekli GPU ile birlikte %50 daha hızlı. Yeni nöral çip 8 çekirdek ile geliyor. A12 bionic ile AR-Kit 2 60 fps görüntü sağlayabiliyor.

Yeni iPhone ile birlikte 512 gb depolama seçeneği kullancılara sunulacak.

Geliştirilmiş Kamera

Geliştirilmiş çift kamera ile gelen Apple, arka kamerada 12 megapiksel f/1.8 diyafram açıklığına sahip. Focus piksel ile gelen kamera 6 katmanlı lens kullanıyor. Diğer kamerada 12 megapiksel telefoto lens f/2.4 açıklığa sahip.

Ön kamerada ise 7 megapiksel f/2.2 açıklığa sahip olan cihaz. Fotoğraf çekildiğinde arka tarafta 1 trilyon işlem yapılıyor. iPhone Xs ile birlikte tanıtılan smart HDR özelliği ile birlikte haraketli fotoğraflar daha net. Yeni kamera ile birlikte fotoğrafları çektikten sonra diyafram açıklığını değiştirebiliyorsunuz.

Batarya

iPhone Xs , iPhone X’e göre 30 dakika daha fazla kullanım sunuyor. iPhone Xs Max ise 90 dakika daha fazla ekran süresi sunuyor. Kapasite için bilgi paylaşılmadı. Yeni iPhone ile birlikte çift sim kart desteği geliyor.

Fiyat

iPhone Xs Max (64gb) 1090 dolar başlangıç fiyatına sahip. iPhone Xs (64gb) ise 999 dolar başlangıç fiyatını ile ABD piyasasında satışa girecek. 14 eylül ön sipariş almaya başlanacak olan Apple, yeni iPhone’ların dağıtımına 21 eylülde başlayacak.

Yazar Hakkında

Yorum Bırakın