iPhone Xs Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

0

iPhone ekran görüntü alma işlemi yıllardır iPhone modellerinde aynı şekilde yapılıyordu. Ancak, iPhone Xs ekran görüntüsü almak biraz değişti. 2017 yılının Eylül ayında tanıtılan iPhone X ile ekranın altında yer alan Home tuşunu kaldıran Apple tamamen tuşsuz ekran tasarımında ekran görüntüsü alma işlemini farklı tuşlara atamak zorunda kaldı.

Kısa süre önce satışa sunulan iPhone XS ve iPhone XS Max’ta aynı tasarımı kullandığı için iPhone X ile aynı şekilde ekran görüntüsü alıyor. Bu makalemizde, iPhone Xs ekran görüntüsü nasıl alınır? sorusuna cevap vereceğiz.

iPhone Xs Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

iPhone Xs Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

iPhone XS ile ekran görüntüsü almak istediğinizde, cihazın yan kısımlarında yer alan güç ve ses açma tuşuna aynı anda basmanız yeterli. Her iki tuşa aynı anda bastığınızda ekran görüntüsünün alındığını göreceksiniz. Bu işlem iPhone X, iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR’da aynı şekilde yapılıyor.

Bu iPhone modellerinde ekran çentiği bulunduğu için ekran görüntüsü aldığınızda orta üst kısımda bir boşluk görünüyor. Tabi, sol tarafta saat ve sağ tarafta çeşitli ikonlar yine ekran görüntüsünde yerini alıyor. Yani ekran kullanıcılara nasıl görünüyorsa, o şekilde görüntüsü alınıyor.

About Author

Leave A Reply