iPhone X Plus Hakkında Son Detaylar

0

Apple’ın Eylül ayında 3 yeni iPhone modeli çıkarması bekleniyor. Asya kaynaklarından gelen son bilgilere göre, şirket iPhone 8 Plus boyutlarında iPhone X Plus modelini piyasaya sürecek. Kasa tasarımında selefi iPhone X modeline sadık kalması bekleniyor. Kasa kalınlığının 7.8mm, ekran boyutunun ise 6.5″ boyutunda OLED olacağı konuşuluyor. iPhone X Plus’a 3100 mAH batarya eşlik edecek.

iPhone X Plus ile birlikte iPhone’larda ilk kez 4 GB RAM seviyesine çıkılacağı gelen bilgiler arasında. Yeni iPhone’da A11 işlemcilerin yerini A12 işlemcisi alıyor. A12 işlemci A11’e kıyasla en az %23 daha güçlü olacak. Sızdırılan test sonuçlarına göre tek çekirdekte 5.200 puan alan A12 çoklu çekirdekte 13.000 puan alıyor.

Yeni iPhone ile kamerada daha büyük lensler kullanılacak. Buda daha net fotoğraflar çekmenize imkan sağlayacak. Ön kamerada özellikle akşam çekimlerinde iyileştirme bekleniyor. Ön kamerada geniş açı beklentiler arasında.

Face ID’de yatay olarak yüzün algılanacağını iOS12 kodlarında ortaya çıktı. Apple yeni iPhone ile  birlikte ikinci kişininde Face ID ile giriş yapmasına olanak sağlayacak.

iPhone X Plus’ın fiyatı ABD pazarına 1100$ ile piyasaya sürüleceği tahmin ediliyor. Tanıtılmasına az bir süre kalan yeni iPhone’larda sır perdesi 12 Eylülde kalkacak. Ülkemizde artan döviz kuru ile birlikte yeni iPhone’ların başlangıç fiyatının 8.999₺ olması bekleniyor.

Yazar Hakkında

Yorum Bırakın