iPhone RAM Temizleme Nasıl Yapılır?

0

iOS işletim sistemi özellikle bellek yönetimi konusunda oldukça stabil olduğu için iPhone ve iPad kullanıcılarını RAM temizleme gibi bir işleme pek ihtiyacı olmuyor. Ancak, iOS’un bu işlevi yerine getiremediği durumlarda iPhone RAM temizleme işlemini siz yapabilirsiniz.

RAM’in temizlenmesi performansa doğrudan etki ettiği için iPhone’unda bir yavaşlık hisseden kullanıcıların RAM’i elle temizlemesi şüphesiz en kullanışlı yollardan birisi.

İlk olarak iPhone’un güç tuşuna bir süre basılı tutuyoruz. Kapatmak için kaydırın yazısı gelene kadar bekliyoruz ve bu ekran geldiğinde ana ekran tuşuna birkaç saniye basıyoruz.

Cihazınızın ana ekrana döndüğünü göreceğiniz. Tüm yapmanız gereken bu kadardı. Arka planda açık olan uygulamar aynı şekilde yerini koruyacak, ancak RAM temizliği yaptığınız için bu uygulamalara girmeye çalıştığınızda baştan açıldıklarını göreceksiniz.

iPhone RAM Temizleme Nasıl Yapılır?

iPhone X ve Sonrası Modellerde RAM Temizleme Nasıl Yapılır?

Apple, iPhone X ve sonrasında satışa sunduğu iPhone modellerinde ana ekran yani Home butonunu kaldırdı. Home butonuna ihtiyaç duyulan işlemler, bu modellerde kaydırma hareketleri yapılarak gerçekleştiriliyor.

Bu nedenle iPhone X ve sonrasında RAM temizleme için Assistive Touch’ı aktif etmeniz gerekiyor. Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik yolunu takip ederek bu özelliği aktif ediyoruz.

Kapatma ekranının gelmesi için Güç ve Ses açma / kapama butonlarından birisine aynı anda basılı tutun. Kapatma ekranı geldiğinde Assistive Touch üzerinden ana ekran butonuna basılı tutun. Başarılı bir şekilde iPhone X RAM temizleme işlemini gerçekleştirdiniz.

About Author

Leave A Reply