iPhone Pil Ömrü Uzatmak İçin 5 Farklı Yöntem

0

iPhone pil ömrü uzatma için yöntemler neler? iPhone kullanıcılarının yıllardır kanayan yarası, bu güçlü akıllı telefonunun şarj süresi bakımından oldukça zayıf olması. Eğer Plus veya Max serisi bir iPhone modeline sahip değilseniz ve özellikle yoğun bir kullanımınız varsa, iPhone’u güç içerisinde birden fazla kez şarj etmek kaçınılmaz olacaktır.

iPhone pil ömrünü uzatmanın birden fazla yolu bulunuyor. Bunlar arasında en basit ve etkili olan 5 ipucunu sizler için listeledik.

1- Ekran parlaklığını düşürün / otomatiğe alın

iPhone Pil Ömrü Uzatmak İçin 5 Farklı Yöntem

Ekran parlaklığını artırmanın bataryanın çok daha hızlı tükenmesini sağladığı herkes tarafından bilinen bir gerçek. iPhone’unuzun ekranını karanlık ortamlarda düşük parlaklığa getirmek hem sağlığınız, hem de cihazın batarya süresini için oldukça faydalı olacaktır.

Eğer her seferinde uğraşmak istemiyorsanız, Ayarlar > Ekran ve Parlaklık yolunu takip ederek Otomatik Parlaklık seçeneğini aktif hale getirebilirsiniz.

2- Konum servislerini düzenleyin

iPhone Pil Ömrü Uzatmak İçin 5 Farklı Yöntem

Bir diğer iPhone pil ömrü uzatma yöntemi de Instagram, Facebook ve benzeri sosyal medya uygulamalarının yanı sıra navigasyon çözümlerinin konum servislerine ulaşması gayet normal. Ancak, konum servislerini kullanan birçok gereksiz uygulama karşımıza çıkabiliyor.

Bu kapsamda pil tüketimini düşürmek için Ayarlar / Gizlilik / Konum Servisleri bölümünden konuma erişmesini gereksiz bulduğunuz uygulamaları Asla seçeneği ile engelleyebilirsiniz. Ayrıca, yakınınızla konumunuzu paylaşmıyorsanız, konumumu Paylaş özelliğini de pasif hale getirebilirsiniz.

3- Otomatik güncelleştirmeleri kapatın

iPhone Pil Ömrü Uzatmak İçin 5 Farklı Yöntem

Güncelleştirmelerin otomatik olarak yapılması, kullanıcıları büyük bir zahmetten kurtarıyor. Ancak, diğer işlemler gibi pil ömrünü olumsuz etkiliyor. Bunun önüne geçmek için Ayarlar / iTunes ve App Store bölümünden Otomatik İndirmeler kısmında pasif hale getirebilirsiniz.

4- Arayüz hareketini azaltın

iPhone Pil Ömrü Uzatmak İçin 5 Farklı Yöntem

Bir diğer iPhone pil ömrü uzatma yöntemi de iOS‘ta bulunan bazı efektler kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi hedeflese de, pil ömrünü olumsuz etkiliyor. Paralaks efekti ile arayüzde simgelerin hareketli görünüm kazanmasını sağlayan 3D efekti bunlardan biri. Ayarlar / Genel / Erişilebilirlik / Hareketi Azalt bölümüne girerek Hareketi Azalt seçeneğini aktif hale getirebilirsiniz.

5- Yeni verileri otomatik almayı kapatın

E-postalarınızın otomatik olarak telefonunuza inmesi pek önemli değilse veya sürekli uygulamaya girerek kontrol ediyorsanız, yeni verilerin otomatik alınmasını kapabilirsiniz.

Telefonunuzun belli aralıklarla yeni e-posta kontrolü yapmasını engelleyerek, pilden rahatlıkla tasarruf edebilirsiniz.

Ayarlar / Mail, Kişiler, Takvimler bölümünden Yeni Verileri Al alanına girerek Burada belli hesaplar için tanımlayabilir veya en temizi üst kısımda Anında İlet‘i tamamen kapatabilirsiniz.

About Author

Leave A Reply