iPhone Garanti Sorgulama

0

iPhone garanti sorgulama, iPhone garanti sorgulaması nasıl yapılır? Bu sorunun cevabı oldukça basit. Tek ihtiyacınız ürünün seri numarası. Ve ardından DEVAM butonuna tıkladığınızda ürünün garanti kapsamıyla ilgili bilgiler karşınıza çıkıyor.

Başlık iPhone olsa da bu sizi yanıltmasın. iPhone, iPad, iMac de dahil olmak üzere tüm Apple ekosistemine bağlı cihazların garanti durumlarını buradan sorgulamanız mümkün. Türkiye’de spot piyasadan sıfır, kapalı kutu AirPods satın almıştım. Garanti kapsamını sorguladığımda ürünün 2 yıllık garanti süresinin başlamadığını gördüm. Sorgunun hemen ardından, sayfa içinden ürünün fatura tarihini sisteme girdim ve 2 yıllık garanti süresini başlattım. Sorgu sayfasından bunu yapabilmek harika. Şimdi gelin hep beraber bu işlemlerin nasıl yapıldığına bakalım.

Apple Garanti Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

1- iPhone’larda ve iPad’lerde Ayarlar-Genel-Hakkında kısmından, Mac’lerde sol üst köşedeki Apple logosunun içindeki “Bu Mac Hakkında” kısmından ürünün seri numarasını not alın.

2- Apple’ın sorgu sayfasını buraya tıklayarak açın. Seri numarasınızı yazın ve sayfa içerisindeki güvenlik kodunu doğru girin. Okuyamıyorsanız dahi yeni bir güvenlik kodu isteyebilirsiniz.

3- Gerekli bilgileri yazdıktan sonra DEVAM butonuna tıklayınız. Ardından ürünün geçerli satın alma tarihi, telefonla teknik destek süresi, onarım ve servis kapsamı bilgileri karşınıza çıkacak.

Eğer ürün seri numarası doğru fakat sistemde satış kaydı bulunmuyorsa Apple sizden fatura tarihinizi isteyecek. Tarihi girmenizin ardından garanti süresi başlayacak. Fakat doğru tarih girmeye dikkat edin. Herhangi bir sorunda Apple sizden faturanızı talep edecek ve tarihi teyit edecek.

Benzer Yazı
Format Öncesi BIOS Ayarları ve Boot Menü Kısayol Tuşları

Bu yazımızda, iPhone garanti sorgulama ile ilgili bilgiler verdik. Her gün yeni paylaşımlar ve bilgiler için sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Yazar Hakkında

Yorum Bırakın