iPhone Ekran Videosu Kaydetme Nasıl Yapılır?

0

iPhone ekran videosu kaydetme nasıl yapılır? iPhone ve iPad kullanıcıları yıllardır ekran görüntüsü kaydetmek istediğinde, Quicktime kullanmak veya cihazlarına Jailbreak yapmak gibi oldukça zor ve uğraştırıcı işlemler yapmak zorunda kalıyorlardı.

iPhone için geliştirilen ekran birçok videosu çekme programı veya uygulaması ücretli ve kısıtlı özellikler sunuyor. Ücretsiz olanlar da videonun bir kısmına filigran yerleştirdiği için kullanıcıları rahatsız ediyor.

Ancak, iki yıl önce kullanıma sunulan iOS 11 ile bu sorun ortadan kaldırıldı. iOS 11’in en dikkat çekici özelliklerinden birisi de, Screen Recording yani ekran kaydetme oldu. Bu sayede iPhone’un dahili ekran kaydetme özelliğini kullanarak hiçbir uygulamaya ve bilgisayara ihtiyaç duymadan oyun oynanış ve rehber videoları hazırlayıp yayınlamak mümkün hale geldi.

iPhone Ekran Videosu Kaydetme Nasıl Yapılır?

Sadece oyun değil; birçok farklı amaç için ekran videosu çekmeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Peki iPhone kullanıcısı olarak bunu nasıl yapacaksınız?

iPhone Ekran Videosu Nasıl Kayıt Edilir?

  • Ekran videosu kaydetmek için tek yapmanız gereken; Denetim Merkezi’ni açarak ekran kayıt simgesine dokunmak.
  • Simgeye dokunduğunuz kayıt başlıyor. Simge kırmızı renge dönüşüyor ve bunun yanı sıra üst tarafta “Kayıt Yapılıyor” ibaresi oluşuyor.
  • Ekran kaydını bitirmek istediğinizde, yine aynı simgeye dokunmanız yeterli. Fotoğraflar uygulamasına girerek yaptığınız kaydı izleyebilirsiniz.

About Author

Leave A Reply