Intel, Athlon’a Alternatif Üretmeye Devam Ediyor

0

Intel firmasının G ve yeni nesil Pentium serisine karşılık AMD firmasının çıkarmış olduğu Athlon işlemciler arasındaki rekabet giderek artıyor. Bu işlemcilerin hedefi orta düzey kullanıcılar ve Ryzen veya i7 gibi serilere göre bu modellerin fiyatları çok daha ucuz.

G Serisine Yeni Modeller Geliyor

Çift çekirdekli Intel Pentium işlemcilerin 14nm ++ üretim sürecinde olduğunu var sayarsak, rekabetin daha da artacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Intel bu yeni nesil işlemcileri Avrupalı perakende devleri üzerinden piyasaya sürmeyi hedefliyor.

AMD’nin Athlon işlemcilerine büyük darbe vuracak bu strateji sayesinde firma satış rakamlarını daha da yukarıya çıkarabilecek. Intel Pentium Gold G5620 adı verilen bu işlemci; 4 GHz saat hızı, iki çekirdeği ve 65W güç tüketimi ile kullanıcılar ile bulaşacak. Bu segmentte kullanılacak diğer işlemciler; G5420, G5600T, G5420T ve Celeron G4950 adında.

"<yoastmark

Bu yongaların tam olarak hangi mimariye sahip olduğu belirlenmese de Coffee Lake ve Meltdown gibi donanımlara oranla çok daha düşük güç tüketimine sahip. Perakende firmalarının ise Futureport (Finlandiya) ve ISO-Datentechnik (Danimarka) firmaları olması bekleniyor. Fiyat noktasında net olarak bir bilgi gelmese de yeni nesil bu işlemcilerin fiyatlarının Mart ayında açıklanması bekleniyor.

Yazar Hakkında

Teknolojiyi yakından takip eden ve donanım aşığı bir İşletme mezunu.

Yorum Bırakın