Instagram Yakın Arkadaşlar Listesi Nasıl Oluşturulur?

0

Instagram yakın arkadaşlar listesi nasıl oluşturulur? Neden ihtiyaç duyulur? Instagram üzerinde paylaşılan hikaye veya diğer adıyla story’leri bazen tüm takipçilerimizin görmesini istemeyebiliyoruz. Özellikle yüksek takipçi kitlesine sahip bir hesabınız varsa, samimi bir ortamda çektiğiniz Instagram hikayelerini herkesin görmesini istememeniz kaçınılmaz.

Bunun için hikaye gizleme seçeneği uzun süredir kullanımda olsa da, geçtiğimiz günlerde kullanıma sunulan Instagram yakın arkadaşlar özelliği ile yeni bir çözüm sunuldu. Instagram hikayelerinizi yakın arkadaşlarınız ile paylaşmayı seçtiğinizde sadece bu listede yer alan kişiler görüyor.

Instagram uygulamasını açtıktan sonra profil sekmesine geçiş yapıyoruz. Sağ üst köşede yer alan üç çizgiye tıklayarak seçeneklere ulaşıyoruz. Instagram yakın arkadaşlar bölümüne tıkladığınızda takip ettiğiniz kullanıcıların listesi karşınıza çıkacak. Sağ tarafta bulunan Ekle butonuna tıklayarak arkadaşlarınızı bu listeye dahil edebilirsiniz.

Instagram Yakın Arkadaşlar Listesi Nasıl Oluşturulur?

İlk olarak Instagram’da profilinize girdikten sonra sağ üst köşedeki menüye tıklıyoruz. Burada yer alan yakın arkadaşlar butonuna tıklıyoruz.

Bunun yanı sıra Listen sekmesine geçiş yaparak, listenize göz atabilir gözden geçirebilirsiniz. Ekleyeceğiniz kişileri tamamladıysanız, Bitti butonuna tıklayarak listeye göz atabilirsiniz.

Hikaye paylaşımında bu özelliği kullanmak için yapmanız gereken oldukça basit. Paylaşmak istediğimiz hikayeyi hazırladıktan sonra alt kısımda yer alan yakın arkadaşlar butonuna tıklayarak sadece belirlediğiniz kişilerin bunu görmesini sağlayabilirsiniz.

About Author

Leave A Reply