Instagram Son Görülme Nasıl Kapatılır?

0

Sadece fotoğraf ve videoların paylaşıldığı bir platform olmaktan çıkarak, günümüzün en popüler sosyal medya platformu haline gelen Instagram son görülme özelliğini geçtiğimiz yaz kullanıma sunmuştu.

Bu özellik sayesinde Facebook ve WhatsApp ile benzer şekilde Instagram üzerinde mesajlaştığınız bir kişinin en son ne zaman aktif olduğunu görebiliyorsunuz.

Bunun yanı sıra eğer o anda Instagram’da aktifseniz, mesajlar veya diğer adıyla Instagram Direct üzerinde durumunuz gösteriliyor. Tıpkı, Facebook’ta olduğu gibi isminizin yanında o sırada çevrimiçi olduğunuzu gösteren yeşil bir ikon bulunuyor.

Tabi, bu özelliği kullanmak istemeyen, en son ne zaman aktif olduğunu paylaşmak istemeyen birçok kullanıcı bulunuyor. Bu makalemizde Instagram son görülme nasıl kapatılır sorusuna yanıt vereceğiz.

Instagram Son Görülme Nasıl Kapatılır?

Instagram Son Görülme Nasıl Kapatılır?

Kullanıcıların büyük bir bölümünü rahatsız eden bu özelliği kapatmak için ilk olarak Instagram’ı açıyor ve sonrasında Ayarlar bölümüne giriyoruz. Ayarlar menüsünde aşağıya doğru indiğinizde Hareket Durumu başlığı altında Hareket Durumunu Göster seçeneğinin olduğunu göreceksiniz.

Bu seçeneği devre dışı bırakmanız halinde, artık en son ne zaman aktif olduğunuz görülemeyecek. Tabi, WhatsApp ile benzer şekilde siz son görülme zamanınızı kapatırsanız, aynı şekilde arkadaşlarınızın en son ne zaman aktif olduğunu göremiyorsunuz.

About Author

Leave A Reply