Instagram Sesli Mesaj Nasıl Gönderilir?

0

Instagram sesli mesaj özelliği ile karşımızda. Günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram, her geçen gün yeni bir özelliği kullanıcılar ile buluşturmaya devam ediyor. IGTV, Instagram son görülme, Instagram görüntülü arama gibi özelliklerin yanı sıra kısa bir süre önce kullanıma sunulan yeniliklerden birisi de, Instagram sesli mesaj oldu.

Adından da anlaşılabileceği geçtiğimiz dönemde görüntülü görüşmelerin mümkün hale geldiği Instagram’da, artık birisine sesli mesaj gönderebiliyorsunuz.

Mesajlaştığınız birisine sesli mesaj göndermek için yapmanız gereken oldukça basit bir işlem. Instagram’da mesajlar veya uygulamaya özgü adıyla Direkt Mesaj (Direct Messages) bölümüne girdikten sonra sohbet etmek istediğimiz kullanıcıyı seçiyoruz.

Sonrasında mesaj yazma bölümünün yan tarafında yer alan mikrofon simgesine tıklayarak ses kaydetmeye başlayabilirsiniz. Bu tuşa basılı tuttuğunuz sürece sesiniz kaydedilmeye devam edilecek.

Instagram Sesli Mesaj Nasıl Gönderilir?

Instagram Sesli Mesaj Nasıl Gönderilir?

Mikrofon tuşu serbest bırakıldığında yani parmak üzerinden çekildiğinde, kaydedilen mesaj karşı tarafa otomatik olarak gönderiliyor. Instagram sesli mesaj göndermek bu kadar kolay. Eğer ses kaydını göndermekten vazgeçtiyseniz, elinizi kaldırmadan butonu sola doğru sürüklemeniz yeterli. Bu sayede kayıt ettiğiniz sesin karşı tarafa gönderilmesinin önüne geçeceksiniz.

iOS ve Android üzerinde yani her iki platformda kullanılabilen bu özelliği Instagram uygulamasının yanı sıra, Direct from Instagram uygulaması ile kullanmak da mümkün.

About Author

Leave A Reply