Instagram Hikayeler Geri Sayım Özelliği Ne İşe Yarıyor?

0

Günümüzün en popüler sosyal medya uygulaması haline gelen Instagram geri sayım özelliği ile her geçen gün kullanıcıların karşısına farklı bir yenilik ile çıkmaya devam ediyor. Kullanıcılar IGTV, görüntülü görüşme, ses kaydı gönderme gibi yeniliklerin ardından bu kez hikayelerde geri sayım özelliğine kavuştu.

Son dönemde insanların paylaştığı hikayelerde Instagram geri sayım özelliğine sıkça rastlamış olma ihtimaliniz yüksek. Artık, 24 saat sınırı olmadan Instagram hikayelerinde geri sayım başlatabiliyorsunuz.

Bu özelliğin amacı oldukça basit. Geri sayım sayesinde arkadaşlarınızın haberdar olmasını istediğiniz bir etkinlik için geri sayım oluşturabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken diğer çıkartmalar ile aynı işlem. İlk olarak bir fotoğraf çektikten veya Galeri’den çektikten sonra Hikayeler bölümüne atıyor ve sağ üst kısımda yer alan çıkartmalar simgesine dokunuyorsunuz.

"<yoastmark

Geri sayım çıkartmasını seçtikten sonra sürenin biteceği tarihi seçmeniz veya ileri bir tarihe kurmanız gerekiyor. Bunun yanı sıra üst kısımda bulanan renk paletini kullanarak, geri sayımın rengini değiştirebilirsiniz. Hali hazırda bulunan renkler arasında geçiş yapmak için çıkartmanın üzerine tıklamanız yeterli.

Yazar

Baha

Apple ekosisteminden asla vazgeçmeyen Baha, zamanının büyük kısmını bilgisayar başında geçiriyor. Ayrıca fotoğraf çekmeye ve seyahat etmeye ilgisi her geçen gün artarken, 2020 yılında bol bol seyahat edecek gibi.

Yorum