Instagram Görüntülü Arama

0

Instagram görüntülü arama, günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından birisi Instagram olunca önemli bir özellik haline geliyor. Son dönemde Instagram sesli mesaj, Instagram son görülme gibi özelliklerin yanı sıra kullanıma sunulan yeniliklerden birisi de, Instagram görüntülü arama oldu.

Adından da anlaşılabileceği gibi Instagram görüntülü arama özelliğini kullanarak diğer kullanıcılar ile video sohbetler gerçekleştirilebiliyor. IGTV’den kısa bir süre sonra kullanıma sunulan bu özellik için ilk olarak Instagram’a giriş yapıyor ve Direct Message yani mesajlar bölümünü açıyoruz.

Instagram Görüntülü Arama

Instagram Görüntülü Arama

Instagram Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

Burada görüntülü görüşme yapmak istediğiniz kişinin üzerine tıkladıktan sonra, sohbet penceresinde sağ üst kısımda bulunan kamera simgesine tıklamak yeterli. Instagram’da biriyle görüntülü görüşme gerçekleştirirken, pencereyi küçültmek mümkün.

Bu sayede görüşme sırasında bir yandan Instagram’da dolaşmaya, gelen mesajları cevaplamaya devam edebiliyorsunuz. Aynı zamanda Direct from Instagram uygulamasını kullanarakta gerçekleştirebileceğiniz görüntülü görüşmeler iki kişi ile sınırlı değil.

WhatsApp ile benzer şekilde aynı anda dört kişinin Instagram görüntülü arama özelliğini kullanarak sohbet etmenine imkan tanınıyor. Eğer grup sohbetinde bir görüntülü görüşme yapılıyorsa, buna katılmak için bu kez sağ üst kısımda mavi halde görüntülenen kamera simgesine tıklamanız gerekiyor.

Görüşmeyi sonlandırmak istediğinizde ise FaceTime, WhatsApp gibi uygulamalar ile benzer şekilde kırmızı telefon butonuna tıklamanız yeterli. Eğer grup sohbetlerinde yapılan görüntülü görüşmeler sizi rahatsız ediyorsa, görüşme isteklerini engelleyerek bu durumdan kurtulabilirsiniz. Instagram’a bilgisayardan nasıl fotoğraf yükleneceğiyle ilgili içerik için tıklayınız.

About Author

Leave A Reply