Instagram Arama Geçmişi Nasıl Temizlenir?

0

Instagram arama geçmişi çoğu kullanıcı için önemli olabiliyor. Peki ama Instagram arama geçmişi nasıl silinir? Günümüzün en popüler sosyal medya uygulaması Instagram, artık Facebook ve Twitter’dan daha yoğun bir şekilde kullanılıyor. Bu nedenle bazen Instagram kullanıcılarının arama geçmişlerini silmeye ihtiyacı olabiliyor. Telefonunuza kısa süreliğine birine verdiğinizde, Instagram’da yapılan aramaları görmemesini isteyenler için, Instagram arama geçmişi nasıl temizlenir sorusunu cevaplıyoruz.

Instagram Arama Geçmişi Silme

Instagram’ın arama kısmı sayesinde kullanıcıların yanı sıra lokasyon ve hashtag yani etiketleri aratabiliyorsunuz. Bu sayede örneğin #Audi etiketini aratarak, Audi araçların fotoğraflarına çok daha kolay bir şekilde ulaşmak mümkün. Ancak, daha önce belirttiğimiz gibi bazen bu aramaları başkasının görmesini istemeyebilirsiniz.

Arama geçmişini yok etmek isteyen Instagram kullanıcılarının takip etmesi gereken oldukça kolay ve kısa adımlar bulunuyor. Öncelikle Android veya iOS farketmeksizin, Instagram uygulamasını açarak profilinizin bulunduğu sekmeye geçiş yapıyorsunuz.

Instagram Arama Geçmişi Nasıl Temizlenir?

Instagram Arama Geçmişi Nasıl Temizlenir?

Daha sonra Ayarlar sekmesine tıklayarak, Instagram’ın ayarlar bölümünü açıyoruz. Bu bölümde yer alan Hesap başlığı altında, Arama Geçmişi seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra Arama Geçmişini Temizle bölümüne tıklamanız gerekiyor. Instagram arama geçmişi temizlenmiş oluyor.

Arama Geçmişini Temizle dediğinizde, aradığınız hesapların yanı sıra etiketler vs. silinecek. Sanki, Instagram’a ilk defa giriş yapmış gibi tertemiz bir profile sahip olacaksınız. Bu sayede Instagram’ınıza göz atmak isteyen arkadaşlarınıza gönül rahatlığı ile telefonunuzu verebilirsiniz.

About Author

Leave A Reply