İkinci El Alışveriş Uygulaması: Letgo

0

Letgo, yeni bir ürün alacağımızda veya elimizdeki ürünün artık işimize yaramayacağını düşündüğümüzde, çöpe atmak yerine satarak tasarruf etmemizi sağlıyor. Özellikle elektronik eşyalarımızı satarak daha üst seviyede bir ürün alabiliyoruz. Elinizde ürün, kapı kapı dolaşmak yerine akıllı telefonunuza ücretsiz bir şekilde yükleyeceğiniz Letgo uygulamasıyla kolayca satın alma veya satış işlemi yapabilir, zaman tasarruf edebilirsiniz.

Letgo Kullanarak Satış Yapma

Genel anlamda artık işinizi görmeyen veya daha üst seviyede bir ürünü almak için elimizdekini satmaya çalışırız. Uygulamada bu işlem oldukça basit. Öncelikle satacağınız eşyanızın ayrıntılı fotoğraflarını çekin. Ardından bir fiyat belirleyerek bunları uygulamaya yükleyin ve aydınlatıcı bir açıklama da ekleyin. Konumu da belirttikten sonra ilanınız belirlediğiniz kategoride listelenecek. Ardından tek yapmanız gereken beklemek. Şayet başarılı olursanız insanlar sizinle iletişime geçecek. İkinci el piyasasında hem kazanç sağlamak adına hem de daha uygun fiyata eşya satın almak adına oldukça yardımcı bir uygulama olan Letgo’da ürünlerinizi sosyal medya üzerinden de paylaşarak daha fazla kişiye erişebilirsiniz.

Letgo Kullanarak Alışveriş Yapma

Bir ürünün az kullanılmış, temiz kullanılmış ve fiyatı daha düşük hali bizler için oldukça iyi bir fırsat sayılabilir. Özellikle de pahalı eşyalarda ikinci el tercihi mantıklı olabiliyor. Öyle ki maddi açıdan daha az külfet ile aynı eşyaya sahip olabilirsiniz. Letgo’da arama yaptığınız takdirde önünüze çıkacak yüzlerce ürün içinden size uygun olanı seçtikten sonra ilan üzerinden satıcıya bir mesaj yolluyorsunuz. İki taraf anlaştığı takdirde alışveriş gerçekleşir. Mesaj yoluyla daha ayrıntılı fotoğraflar, ürün hakkında daha fazla bilgi isteyebilirsiniz. Ardından gerek kargo yoluyla gerek yüz yüze buluşarak alışverişi gerçekleştirebilirsiniz.

Neden Letgo kullanmalıyım? diye bir soru sorduğunuz zaman ikinci el piyasasında size uygun, makul fiyatta ürünleri kolayca bulma fikri size mantıklı gelebilir. Letgo uygulamasını hem Android hem de IOS cihazınıza ücretsiz bir şekilde indirebilir, basit arayüzü sayesinde kolay bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz.

‎letgo: Buy & Sell Used Stuff
‎letgo: Buy & Sell Used Stuff

About Author

Leave A Reply