İki Elin Sesi: SoundSeeder

0

Bazı durumlarda akıllı telefonlarımızın sesini tam açsak da yetersiz kalabiliyor ve SoundSeeder karşımıza tam olarak burada çıkıyor. Özellikle de duyulmasını istediğimiz bir medyayı oynatıyorsak yalnızca kendi telefonumuzun hoparlörü yetersiz gelebiliyor. Bu konuda SoundSeeder uygulaması kablosuz bağlantı ile kendi telefonunuzda çaldığınız bir müziği size bağlanan diğer telefonlardan da eş zamanlı olarak çalabilir. Uygulama burada biraz sihir yapıyor.

SoundSeeder Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Öncelikle Android cihazınıza uygulamayı indirin. Ardından WiFi bağlantısıyla diğer cihazları kendinize bağlayın. Uygulama üzerinden yürüttüğünüz medya dosyası size bağlı olan cihazlardan da eş zamanlı olarak çalacak. Maksimum 3 cihaza izin verilse de 3 cihaz da oldukça yeterli oluyor. Bluetooth hoparlör mantığını hoparlör olmadan uygulatan SoundSeeder telefonunuzda bulunduğunda bir gün mutlaka işe yarayacak uygulamalardan. Ayrıca bir müzik çalar olarak da kullanabilirsiniz.

Yalnızca telefonlarla sınırlı olmayan uygulama, Raspberry Pi dediğimiz mini bilgisayarlarla kullanılabiliyor. Yani uygulama akıllı telefonunuzu bir medya oynatıcıya çeviriyor. Google Play Music, Spotify gibi uygulamalara da desteğinin olması da uygulamayı bir adım öne çıkartıyor. Ücretsiz versiyonunu Android cihazınıza yükleyerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

SoundSeeder Uygulamasının Farkı

Her şeyin WiFi bağlantısı üzerinden hallolması SoundSeeder adına önemli bir avantaj. Bu avantajı kullanabilmek için uygulama açıklamasında stabil ve hızı bir WiFi bağlantısının olması gerektiği yazıyor. Uygulamanın bir diğer beğenilen özelliği de radyo özelliğinin olması. Hemen her ülkenin radyo yayınlarına erişebiliyor ve dinleyebiliyorsunuz. Özellik bakımından oldukça zengin olsa da arayüz bakımından sade ve işlevsel olan SoundSeeder bu alanda yükleyebileceğiniz en iyi uygulama diyebilirim.

2 adet hoparlör desteğini 15 dakikaya kadar veren uygulama ses yükseltme açısından oldukça işlevsel. Kaliteli bir müzik çalar uygulamasının en fonksiyonlu hali de diyebilirim. Uygulamayı kullanabilmek için Android 4.1 ve üstü sürüme sahip bir akıllı telefonunuz olması gerekiyor. Uygulamayı yükledikten sonra tek yapmanız gereken izinleri vermek ve kullanmaya başlamak.

About Author

Leave A Reply