Hesap Makinesi Uygulaması Photomath

0

Matematik hepimizin hayatında belli bir dönemde bir sınav unsuru olabildiğinden bu yazımızda başarılı bir hesap makinesi uygulaması olan Photomath uygulamasını ele alıyoruz. Kimimiz Matematik konusunda yetenekli olsa da kimimiz için Matematik işlemleri pek de keyifli bir durum olmuyor. Bazen Matematik konusunda yardım alacak pek de insan bulamıyoruz. Bu konuda kendi imkanlarımız ile de bir şeyler yapmak bir miktar çileli bir durum oluyor. Tam da bu durum için harika bir uygulamadan bahsedeceğiz. Adı Photomath ve oldukça işlevsel bir uygulama.

Kameralı Hesap Makinesi Uygulaması

Öncelikle uygulamanın tamamen ücretsiz olduğunu belirtelim. Bu sayede kullanımı da ekstra keyif verici. Bir kağıda yazdığınız çoğu işlemi bu uygulama sayesinde kolaca yapabiliyorsunuz. Ayrıca bu işlemleri yaparken de işlem basamaklarını inceleyebiliyorsunuz. Uygulamanın en önemli farkı da el yazısını dahi çözümleyebilmesi. Tek yapmanız gereken kamerayı işlemin üzerine tutmak ve çözülmesini beklemek. Şimdiden belirtmekte fayda var program henüz her işlemi tam anlamıyla yapamıyor. Genel kullanım incelemesi sonucu söyleyebilirim ki geometri problemlerinde geliştirilmesi gerek. Fakat aritmetik işlemlerin çoğunu yapabiliyor.

Photomath Uygulaması Kullanma

Photomath uygulaması indirildikten sonra uygulamanın kameraya erişmesine izin vermeniz gerekiyor. Uygulamayı açtığınızda sizi direk kamera kısmı karşılıyor. Kamera ekranında okumanın yapılacağı bir çerçeve var. İşlemleri o çerçevenin içinde tutmanız gerekiyor. Çerçeve boyutunu da istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz. Bu sayede kağıttaki işlemleri daha kolay okutabiliyorsunuz.

Uygulamanın üst kısmında 4 adet sekme bulunuyor. Bir de hesap makinesi özelliği var. Hesap makinesi sekmesine girdiğinizde fonksiyonel bir hesap makinesi sizi karşılayacak. Bu hesap makinesinde de çeşitli işlemler yapabilirsiniz. Kamera kısmında çözdürdüğünüz işlemlerin basamaklarını da inceleyebilmeniz uygulamanın en önemli avantajlarından biri. Photomath üzerinden çözdüğünüz işlemlerin basamaklarını da sırasıyla incelemenin ardından uygulama bünyesinde işlemi favori olarak kaydedebiliyorsunuz. Photomath uygulaması ile kaydedilen bu işleme istediğiniz zaman dönüp tekrar bakabilirsiniz.

Photomath’ı ilk indirdiğiniz zaman uygulamada dil tercihi yapabiliyorsunuz. Oldukça zengin bir dil menüsü var. Genel anlamda Photomath uygulaması ile hemen her işlem çözülebiliyor. Geometri sorularında kısmı sıkıntılar olsa da ileriki uygulama güncellemeleri ile geometri soruları da kolay bir şekilde çözülebilir.

Photomath Uygulaması Ekran Görüntüsü

Photomath Uygulaması Ekran Görüntüsü

‎Photomath
Price: Free+
Photomath
Price: Free

Yazar

Yorum