Pentax KS2 – wifi bağlantı sorunu

Posted In: Pentax

• Katılımcı
      Topics: 1
      Replies: 1
      AKINLASINN on #3402427810

Merhaba arkadaşlar.
      Özellikle wifi özelliği nedeniyle Pentax KS2 satınaldım. Samsung da bu özelliği çok kullandım ve olmazsa olmazım haline geldi artık. Android telefona yüklediğim Ricoh firmasının Image Sync programı ile bağlanmam gerektiği yazıyor kullanım klavuzunda. Programı indirdim. Fakat çektiğim resimlerin telefondan izlenmesi ve aktarımı, resim çekerken canlı önizleme özelliklerini kullanamadım. Sadece yapabildiğim telefonu kullanarak makine ile resim çekerken ki manuel ayarları yapabiliyorum. Ama ne çekebiliyorum, ne çekileni görebiliyorum, ne de aktarım sağlayabiliyorum. Yabancı dilimde berbat olduğundan yabancı forum sitelerinden de destek alamıyorum. Başka bir KS2 sahibi ile görüştüm. Onda da aynı sorun var. İOS ta sorunsuz kullanmış ama android de becerememiş. Fikri ve apple telefon almam dışında tavsiyesi olan var mı acaba?

• Yönetici
      Topics: 16
      Replies: 30
      Baha on #3402427812

İlk kullandığımda bile sorun yaşamamıştım. Yani gayet basit yapıda bir programdı. Ama dediğin gibi IOS’ta kullandım. Android’te ne gibi sıkıntılarla karşılaşılıyor bilemiyorum. Pek ihtimal vermiyorum ama istersen K-S2’yi güncelle ve tekrar dene.

Canon mu Pentax mı? 🙂

• Yönetici
      Baha on #3402427814

İnternette böyle bir şeye denk geldim. İngilizce bilmeye gerek yok. 😛 Fakat uygularken birebir her şeyi aynı yapmaya çalış. Atıyorum cihaz P modunda. Sen de P moduna al. Bazen bu tarz farklar bile sorunu çözebiliyor.

Canon mu Pentax mı? 🙂

• Katılımcı
      Topics: 1
      Replies: 1
      AKINLASINN on #3402427938

Çok şükür android markette yazılımı güncellediler de sorun çözüldü. Sorun bu sefer bizde değil, Uygulamayı yapamamışlar. Şu an sorunsuz çalışıyor.

• Yönetici
        Baha on #3402427941

Hayırlı olsun. 🙂

Canon mu Pentax mı? 🙂

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.