FIFA 20 Sistem Gereksinimleri [PC] | Minimum Önerilen

0

Oyun severlerin en sevdiği mevsim şüphesiz sonbahar. Çünkü her yıl oyun veren serilerin yeni oyunları genellikle bu aylarda raflardaki yerini alıyor. 25 yılı aşkın bir geçmişi olan FIFA serisi de, sonbahar furyasına katılanlardan. Bu nedenle kullanıcılar, sistemlerinin yeni oyun için yeterli olup olmadığını düşünmeye başladı bile. FIFA 20 sistem gereksinimleri de bu sorunun yanıtı olmak üzere yazının içeriğinde.

FIFA 17’den beri, ilk defa kullanıcılardan daha yüksek performanslı donanım isteyen seri, bu sene de bazı yeniliklerle göz dolduruyor. EA Sports’un yıllardır vazgeçemediği sokak futbolu, oyuna volta futbolu adı altında eklenmiş durumda. Kaleci kontrolleri binlerce oyuncunun isteği doğrultusunda güncellenmiş olup, maç sonucunda belirleyici olacak anlarda da değişiklikler yapılmış durumda.

Minimum Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 7 / 8.1 / 10 – 64 Bit
  • İşlemci: AMD Phenom II X4 965 / INTEL i3-2100
  • Ekran Kartı: AMD Radeon HD 7850 / GeForce GTX 660
  • RAM: 8 GB
  • Depolama Alanı: 50 GB

Önerilen Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 10 – 64 Bit
  • İşlemci: AMD FX 8150 / INTEL i5-3550
  • Ekran Kartı: Radeon R9 270X / GeForce GTX 670
  • RAM: 8 GB
  • Depolama Alanı: 50 GB

FIFA 20 sistem gereksinimleri bu şekilde. Oyun esnasında yaşanabilecek olası sorunlar ve çözümleri yazının devamında.

Oyundan Atma & Kasma Sorunu

Henüz çok yeni sayılabilecek FIFA 20’de, birtakım problemler yaşanabilir. Bunların en önemlileri pek çok oyunda sıkça görülebilen oyundan atma ve kasma sorunu. Bu problemler yaşanıyorsa, sürücü dosyalarının (özellikle ekran kartının) güncellenmesi önerilir. Neredeyse her ay önemli güncellemeler yayınlayan ekran kartı firmaları, FIFA 20 oyuncularından gelen geri dönüşleri de düzenli olarak değerlendirip bu konuda çalışmalar yapmakta. Sistem gereksinimlerinin bilgisayar tarafından karşılanmasına rağmen akıcılık problemi devam ediyorsa, güncellemeleri düzenli takip etmek sorunu ortadan kaldırır.

Öte yandan, FIFA 20 oynarken yaşanması ihtimal DirectX sorunları için de çözümler mevcut. DirectX ile ilgili bir problem yaşanıyorsa, aşağıdaki dizin açılmalı.

 C:\Users\<kullanıcı adı>\Documents\FIFA 20

 

Dizinin altında, FIFA 20’nin özel ayarlarını içeren fifasetup.ini dosyası bulunur. Bu dosyayı not defteri yardımıyla açmak gerek. Not defteri ile dosya açıldıktan sonra CTRL + F tuş kombinasyonu kullanılarak arama paneline gidilmeli. Arama ekranında,

DIRECTX_SELECT = 1

 

şeklinde bir arama yaptıktan sonra, bulunan satırda 1 yazan sonuç 0 ile değiştirilmeli. Mevcut değer 0 ise, bu değeri 1 yapmak da sorunu çözebilmekte.

Kaç GB?

FIFA 20 sistem gereksinimleri bölümünde, oyun için en az 50 GB gerektiği belirtilmekte. Ancak sürekli gelen yeni güncellemeler ve yenilikler de göz önüne alındığında, oyun için ek depolama alanı bırakılması önerilir.

Nasıl İndirilir?

FIFA 20’yi çevrim içi oynamak isteyen oyuncular, mutlaka orijinal olarak satın almalı. Orijinal oyun dışındaki FIFA 20 sürümlerinde çevrim içi sunuculara erişim sağlanamadığından, oyuncular online müsabakalara katılamıyor.

FIFA 20’yi orijinal olarak satın almak için: FIFA 20 for PC | Origin.

FIFA 20 yasal olmayan (torrent siteleri) yollarla da indirilebilmekte. Ancak oyuncular bu şekilde hiçbir yasal turnuvaya katılamadığı gibi, yalnızca tekli oyun modlarında oynayabiliyor.

Türkçe Spiker

FIFA 20 Türkçe spiker desteği henüz sunulmadı. Oyun dosyalarına erişim sağlansa da ses dosyalarına erişim olmadığı için Türkçe spiker yaması yapılamıyor. Ancak FIFA 20 Türkçe yama konusu çözülmüş durumda ve oyun, Türkçe dil desteği ile sunulmakta. Türkçe spiker yaması henüz bulunmasa da ilerleyen zamanlarda güncellemesinin yapılması ihtimal dahilinde.

 

About Author

Leave A Reply