FIFA 16 Sistem Gereksinimleri [PC] | Minimum Önerilen

0

FIFA 16, geçtiğimiz yıllarda Electronic Arts tarafından tanıtılmış olup, serinin sıkı takipçilerinin beğenisini toplamıştı. Günümüz teknolojisiyle orta – yüksek ölçekli bilgisayarlarda çok rahat oynanabilecek nitelikteki bu oyun, yine o dönemlerde pek çok kullanıcıyı FIFA 16 sistem gereksinimleri konulu araştırmalar yapmaya itmişti.

Kadın oyuncuları yakından ilgilendiren Uluslararası Kadın Milli Takımları ve çoğu oyuncunun hala severek kullandığı FIFA Antrenörü gibi özellikler, seriye bu oyunla dahil edildi. Bununla birlikte FIFA 2016, en büyük rakibi PES ile arasındaki makası daha da açacak gelişmiş sistem gereksinimleri gerektirmekte.

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows Vista / 7 / 8.1 / 10 – 64 Bit
 • İşlemci: Intel Q6600
 • Ekran Kartı: GeForce NVIDIA GTX 650 / ATI Radeon HD 5770
 • RAM: 4 GB
 • Depolama Alanı: 15 GB

Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows Vista / 7 / 8.1 / 10 – 64 Bit
 • İşlemci: Intel i5-2550K
 • Ekran Kartı: GeForce NVIDIA GTX 460 / ATI Radeon HD 6870
 • RAM: 8 GB
 • Depolama Alanı: 15 GB

Kasma Sorunu

FIFA 16 sistem gereksinimleri donanım tarafından karşılanıyor olsa da, oyunda kasma sorunu ve donma problemleri yaşanabilir. Böyle durumlarda ilk etapta, ekran kartı sürücüsünün güncellenmesi önerilir. Ekran kartının model numarasını bilmek ve ona uygun güncellemelerin kurulumunu sağlamak, yaşanması ihtimal sorunlara da engel olur.

Oyunu kasma sorunu yaşamaksızın oynamak adına önerilen bu yöntem işe yaramadıysa, çoğu kullanıcının deneyip fayda gördüğü aşağıdaki metodlar uygulanabilir.

 • NVIDIA veya ATI kontrol panellerinde bulunan 3D seçeneği Yüksek Performans olarak değiştirilmeli. Değişiklikler sonucunda oyunun grafik kalitesi düşecek. Ancak FIFA 16 kasma sorunu yüksek ihtimalle çözüme kavuşmuş olacak.
 • Sorunu hala devam ediyorsa, oyundayken CTRL + ALT + DEL tuş kombinasyonuyla görev yöneticisine girilmeli. Daha sonra, Çalışan Uygulamalar bölümünde yer alan FIFA16.exe‘ye sağ tıklanmalı ve öncelik, En Yüksek olarak belirlenmeli. Bu sayede Windows, kaynak tüketim önceliğini oyunu çalıştırmaya verecek ve böylece oyun daha aktif çalışabilecek.

FIFA 16 sistem gereksinimleri ve olası sorunların çözümü bu şekilde. FIFA’nın diğer serilerini merak edenler, sistem gereksinimleri kategorisinden ulaşabilir.

Kaç GB?

FIFA 16 depolama alanı olarak yaklaşık 15 GB alan gerektirmekte. Ancak FIFA 16’nın yükleneceği bilgisayarda en az 20 GB kadar boş alanın olması, işletim sisteminin düzgün çalışması açısından önemli bir etken.

Nasıl İndirilir?

FIFA 16, EA Games’in dijital platformu olan Origin’de satışı yapılan bir oyun. Satın almak için öncelikle bir Origin hesabı oluşturmak gerek. Hesabı oluşturmak için Origin sitesine gidilebilir ve sol attan Register butonu kullanılarak işlem tamamlanabilir. Hesap oluşturulduktan sonra aşağıdaki diğer linkten oyun satın alınabilir ve indirilebilir.

FIFA 16 orijinal olarak satın alındığında diğer rakipler ile çevrim içi olarak karşılıklı maçlar yapılabiliyor. Arkadaş grupları, takımlar kurarak aynı takım içerisinde yer alabiliyor. Ayrıca oyun içerisinde çeşitli online turnuvalara katılma imkanı da var. Herhangi bir sorun yaşandığında, Origin Support kısmından oyun için destek alınabiliyor.

FIFA 16, torrent siteleri aracılığıyla da indirilebilir. Ancak yukarıdaki özelliklerin hiçbiri torrent sürümünde kullanılamıyor. Olası sorunlarda, herhangi bir destek de söz konusu değil.

 

About Author

Leave A Reply