FatSecret İle Kalorilerinizi Sayın

0

Sağlıklı yaşamanın oldukça zorlaştığı günümüzde bu konuda bizlere yardımcı olabilecek her şey ile ilgileniyoruz. Çeşitli besinlerle, spor salonlarıyla, çeşitli kombinasyonlarla sağlıklı yaşamaya çalışıyoruz. Bütün bunların yanında en önemli unsurlardan birisi beslenme. FatSecret ile beslenme değerlerinizi, kalori ve makrolarınızı kolayca sayabilirsiniz. Öyle ki ücretsiz olan bu uygulama birçok sporcunun da yardımcısı.

FatSecret Hakkında

Yazımızın başında da bahsettiğimiz üzere FatSecret, tükettiğiniz besinlerin değerlerini gösteren, çeşitli öğün sayınıza göre almış olduğunuz kalori ve makroları size istatistik olarak gösteren oldukça kullanışlı bir kalori sayma uygulaması. Besinlerin ismine ve markasına göre arama yaptığınız takdirde belirlenmiş gramajlara göre besin değerleri uygulama yardımı ile kolayca önünüze çıkıyor.

FatSecret Kullanmak

Öncelikle uygulamayı ücretsiz bir şekilde Android ve iOS cihazınıza indirebilirsiniz. İlk indirdiğiniz zaman bir kullanıcı profili oluşturmanız gerekiyor. Bu profilde boyunuzu, kilonuzu ve diğer ayrıntıları girmeniz isteniyor. Bu sayede amacınıza göre beslenme şeklini uyguladığınız takdirde değişiminizi program üzerinden takip edebiliyorsunuz.

Arayüzde bulunan arama kısmında istediğiniz besini arayabilirsiniz. Ayrıca besinlerin bulunduğu çeşitli markalarda karşınıza çıkıyor. Buradan dilediğiniz besinin seçtiğiniz gramajdaki besin değerlerini inceleyebilirsiniz.

Ayrıca uygulamanın sunduğu en işlevsel özelliklerden bir tanesi öğün ayarlaması yapabilmeniz. İstediğiniz bir öğünü seçip tükettiğiniz besinleri seçip ekleyebilirsiniz. Bu sayede o öğünde tükettiğiniz besinlerin kalori ve besin değerleri hesaplanıp istatistiklere eklenecektir. Geriye dönük olarak baktığınızda o gün içinde tükettiğiniz kalori ve makroları da görebilirsiniz. Bu sayede hedefinize göre öğün ayarlamasını kolayca yapabilirsiniz.

Ayrıca uygulamayı ana ekranınıza ekleyerek değerleri uygulamaya giriş yapmadan da inceleyebilirsiniz. Bu özelliği ile hızlı bir şekilde işlem yapmanız da kolay olacak.

Spor yapan veya belli bir kilo hedefi için en önemli şeylerden bir tanesi kalori saymak diyebiliriz. Gün içinde oturup kalem kalem hesap yapmak yerine FatSecret ile bu işlemi çok daha kolay bir şekilde yerine getirmeniz mümkün. Kaliteli bir hayat için beslenmenize önem verme açısından size oldukça yardımcı olacak bu uygulamayı aşağıdaki market butonlarını kullanarak indirebilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Calorie Counter by FatSecret
Calorie Counter by FatSecret
FatSecret Kalori Sayacı
FatSecret Kalori Sayacı
Developer: FatSecret
Price: Free

Yazar Hakkında

Yorum Bırakın