Far Cry 3 Sistem Gereksinimleri [PC] | Minimum Önerilen

0

Bilindiği üzere Far Cry 3, son yıllara damga vuran oyun serilerinin başında geliyor. Far Cry 3 sistem gereksinimleri neler sorusuna yanıt vermeden önce Far Cry’ın, kullanıcıları Sandbox kavramıyla tanıştıran yapımlardan biri olduğunu ve yapımcılığını üstlenen firmada 3 Türk yazılımcı bulunduğunu belirtmek gerek.

Yıllar önce geliştirilmeye başlanan bu oyun o kadar sevildi ki, şu sıralar Ubisoft tarafından 4. oyunu da kullanıcılara sunulmuş durumda. Crytek ve Ubisoft ortaklığından doğmuş bütün oyunların yüksek sistem gereksinimleri gerektirdiği bilinenler arasında. Bu nedenle oyunun sistem gereksinimleri neler bakalım.

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows XP / Vista / 7
 • İşlemci: Intel Core 2 Duo E6700 / AMD Athlon 64 X2 6000+
 • Ekran Kartı: 512 MB DirectX 9.0
 • RAM: 4 GB
 • Depolama Alanı: 15 GB

Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7 / 8
 • İşlemci: Intel Core i3-530 / AMD Phenom II X2 565
 • Ekran Kartı: 1024 MB DirectX 11
 • RAM: 6 GB
 • Depolama Alanı: 20 GB

Türkçe Yama

Sistem gereksinimleri karşılanan Far Cry 3, Türkçe yama ile oldukça eğlenceli ve rahat oynanabilmekte. Çünkü Türkçe yama yüklendiği zaman menüler, görev metinleri, konuşma alt yazıları ve oyunun hikayesi dahil her şey Türkçe olmakta.

Far Cry 3 Türkçe yama yüklemek için, indirilen ZIP dosyası içerisindeki common.dat ve common.fat dosyaları Far Cry 3’ün kurulu olduğu konumdaki data_win32 klasörüne taşınmalı. Bu işlem yapıldıktan sonra oyun tamamen Türkçe olur.

Far Cry 3 Türkçe yama için: Far Cry 3 Türkçe Yama İndir

Kaç GB?

Far Cry 3, sabit diskte 15 GB kadar bir depolama alanına ihtiyaç duyuyor. DLC paketleri az olduğundan, Far Cry 3 yüklemek için ek bir alana da ihtiyaç kalmıyor.

Nasıl İndirilir?

Far Cry 3, orijinal olarak Steam’den ve oyunun yapımcısı olan Ubisoft Store’dan satın alınabilir. Ubisoft Store’dan Far Cry 3 satın almak için öncelikle siteye kayıt olmak gerek. Far Cry 3 orijinal olarak satın alındığında, çevrim içi olarak ve özel haritalarda co-op modlarla oynanabilir. Oyun aşağıdaki linklerden satın alınabilir.
Far Cry 3 – Ubisoft Store

Far Cry 3
Price: 89 TRY
Far Cry 3 torrent olarak indirilebilir. Ancak bu, yasal olmayan bir sürüm olduğu için kullanıcılar co-op modlarla oynanamıyor ve herhangi bir sorunla karşılaştığında oyun desteği alamıyor.

Kaydetme & Kasma Sorunu

Far Cry 3, yüksek sistem gereksinimleri isterken aynı zamanda kasma ve kaydetme sorunu da yaratabiliyor. Kaydetme sorunuyla, özellikle oyunu yasa dışı yollardan edinen kullanıcılar karşılaşıyor olsa da kasma sorunu, oyunun orijinal olup olmamasından tamamen bağımsız şekilde kendini gösteriyor.
Far Cry 3 kaydetme sorunu hakkında aşağıdaki yol izlendiğinde, tekrar kayıtlı oyunlara erişme şansı doğuyor.

 • Oyunun kurulu olduğu dizinde C:\Ubisoft\FarCry 3\Bin\Orbit_api adlı dosya açılmalı.
 • Ardından Game id anahtarının karşısına var olan değer 205930 olarak değiştirilmeli.

Far Cry 3 kasma sorunu ise daha karmaşık olduğundan, standart çözümler beklentileri her zaman karşılamayabiliyor. Oyunda kasma, donma, takılma sorunu yaşayan kullanıcıların öncelikle bütün güncellemeleri edinmiş olması gerek. Bu bir çözüm olmazsa, oyun ayarlarını bir kaç kademe düşürmek de çözüm önerileri arasında. Bütün bunlar sorunu gidermezse, aşağıda yer alan ve yabancı kaynakların önerisi olan yollar denenebilir.

 • Belgelerim/MyGames/Farcry3 içerisinde yer alan GameProfil.ini dosyası bir metin editörü yardımıyla açılmalı.
 • MSAALevel = 8 AlphaToCoverage= 0 ve SSAOLevel = 0 olarak ayarlanmalı. Bu işlemden sonra ShowFPS = 0 komutunun bir karakter sağına maxfps = 45 ve PostFxQuality = false yazılmalı.

Far Cry 3 sistem gereksinimleri ve söz konusu sorunların çözümleri bu şekilde. Yukarıda belirtilen ayarlardan sonra oyunda belirgin bir performans artışının görülmesi yüksek ihtimal.

 

About Author

Leave A Reply