Et (@) İşareti Nasıl Yapılır? Neden Çıkmıyor?

0

Et (@) işareti, internet dünyasında sürekli karşımıza çıkıyor. En başta e-posta adreslerimizi yazarken ihtiyacımız olan et işaretine ayrıca Twitter’da birini etiketlemek istediğimizde de ihtiyacımız oluyor. Peki klavye kombinasyonlarını bilemediğimiz at (@) işareti nasıl yapılır? Bazı özel durumlarda et işaretini doğru kombinasyonla yapmamıza rağmen çıkmıyor.

Et işaretini Q klavye başta olmak üzere F klavye ve İngilizce klavyede farklı hangi kombinasyonlarla yapabileceğimize gelin hep birlikte bakalım.

 Türkçe Q Klavyede @ Et İşareti Yapma

  1. Alt Gr + Q tuş kombinasyonlarına aynı anda basmanız gerekiyor.
  2. Alt + 6 + 4 tuş kombinasyonlarına aynı anda basmanız gerekiyor. Fakat bunu yaparken önce Alt, sonra 6, sonra da 4 tuşlarına basmalısınız.
  3. Ctrl + Alt + Q tuş kombinasyonlarına aynı anda basmanız gerekiyor. Fakat bunu yaparken önce Ctrl, sonra Alt, sonra da Q tuşlarına basmalısınız.

Türkçe F Klavyede @ Et İşareti Yapma

  1. Alt Gr ve F tuş kombinasyonlarına aynı anda basmanız gerekiyor.
  2. Alt + 6 + 4 tuş kombinasyonlarına aynı anda basmanız gerekiyor. Fakat bunu yaparken önce Alt, sonra 6, sonra da 4 tuşlarına basmalısınız.
  3. Ctrl + Alt + F tuş kombinasyonlarına aynı anda basmanız gerekiyor. Fakat bunu yaparken önce Ctrl, sonra Alt, sonra da F tuşlarına basmalısınız.

İngilizce Klavye ile @ Et İşareti Yapma

İngilizce klavye ile et işareti yapmak için Shift + 2 tuş kombinasyonlarına aynı anda basmanız gerekiyor.

Benzer Yazı
Samsung Cihazlarda Batarya Kalibrasyonu Nasıl Yapılır?

@ Et İşareti Çıkmıyor, Neden?

Bazı özel durumlarda yukarıda anlattığım tuş kombinasyonların tümü geçersiz olabiliyor. Türkçe klavyeniz, işletim sisteminizde İngilizce olarak ayarlı olabilir. Bunun için klavyeden Windows tuşu ile boşluk tuşuna aynı anda bastığınızda klavye dil menüsü karşınıza çıkacak. Dil düzeltmesi yaptıktan sonra et işareti kombinasyonlarını tekrar deneyebilirsiniz.

Et işaretinin çıkmamasına neden olan bir diğer durum ise benzer tuş kombinasyonunun başka bir görev için atanmış olması. Bunun için açık olan programları ve oyunları kapatmalı ve et işaretini yapmak için tuş kombinasyonlarının yeniden denemelisiniz.

Bonus: Et İşareti Mac’te Nasıl Yapılır?

Option + Q tuş kombinasyonlarına aynı anda basmanız gerekiyor. Fakat aman dikkat. Windows’u uzun süre kullanan kişi, macOS’i kullanmaya başladığında el alışkanlığıyla Command + Q tuş kombinasyonu yanlışlıkla tıklıyor ve o an ekranda açık olan uygulama kapanıyor. Option + Q tuş kombinasyonunu kullanırken dikkat edin.

Yazar Hakkında

Bilgisayar donanımları, internet dünyası, seo, Linux vb. konularda yazmayı seven, sürekli bu konularda araştırma yapıp öğrendiklerini paylaşan biriyim. Teknolojinin içinde olmayı seviyorum.

Yorum Bırakın