Escura Instant 60s Tanıtıldı

0

Escura Instant 60s tanıtıldı. Eğer ki siz de fotoğraf çekmeyi çok seviyorsanız ve Retro tasarımlı fotoğraf makinelerine ilgi duyuyorsanız sizler için güzel bir haberimiz var. Hong Kong merkezli bir şirket olan CARBON, Retro tasarımıyla dikkat çeken Escura Instrant 60s modelini tanıttı.

Fotoğraf çekmek bir tutkudur, hele ki Retro tasarımlı bir fotoğraf makinesiyle diye düşünüyorsanız CARBON’un yeni ürünü tam size göre. Bir Kickstarter projesi olan Retro tasarımlı şipşak fotoğraf makinesi Escura Instant 60s Hong Kong merkezli bir şirketin ürünü olarak karşımıza çıkıyor.

Escura Instant 60s Özellikleri

2008 yılında kurulan ve kısa sürede başarılı ürünler sunan CARBON markasının imzasını taşıyan Escura Instant 60s, adından da anlaşılacağı üzere 60’lı yılların fotoğraf makinelerinin tasarımından ilham alıyor. 60mm eşdeğer bir objektifle gelen Escura Instant 60s, F/8 ve F/11 diyafram aralığı seçenekleriyle geliyor. 1/100’ün üzerinde örtücü hızı sunan Escura Instant 60s’in en dikkat çekici özelliklerinden birisi de pile sahip olmaması.

Klasik fotoğraf makinelerinde olduğu gibi Escura Instant 60s’de fotoğraf çekmek, sarım mekanizmasını çevirmek kadar basit. Kullanıcıların yapması gereken tek şey çekimin ardından mekanizmayı çevirmek.

Escura Instant 60s tanıtıldı. Ünlü fotoğraf makinesi üreticisi Polaroid’in 2012 yılında çıkarttığı SX-70 One Step modelinin cep boyutlarında bir sürümünü andıran Escura Instant 60s, Fujifilm Instant Film “instax mini” filmleriyle tam uyumlu olarak çalışıyor. Instant 60s, 90 x 128 x 83 mm boyutlarında ve sadece 350 gram ağırlığında. Flaş düzeneği bulunmayan Escura Instant 60s’e kullanıcılar dilediklerinde flaş satın alabiliyor ve fotoğraf makinelerine basit bir düzenek vasıtasıyla ekleyebiliyor.

Escura Instant 60s Fiyatı

Önümüzdeki yılın şubat ayında teknoloji marketlerinde ki yerini alacak olan Escura Instant 60s’in fiyatı 55 dolar olarak açıklandı. Escura Instant 60s tanıtıldı fakat ilginizi çekebilecek diğer bir ürün olan Lomo’Instant Square‘ı da incelemek isteyebilirsiniz.

About Author

Leave A Reply