En Kolay Schengen Vizesi Veren Ülke (2019)

0

Özellikle Avrupa’ya yurt dışı seyahati etmek isteyen kişilerin aklına ilk olarak en kolay Schengen vizesi nasıl alınır sorusu geliyor. Schengen vizesi veren ülkeler neler yada Schengen vizesi kabul ülkeler neler? Gelin Schengen vize konusuna madde madde göz atalım.

Öncelikle Schengen vizesi nedir? Schengen anlaşması, Avrupa Ekonomik Topluluğu üyesi beş ülke arasında, sınır kapılarındaki polis ve gümrük kontrollerini bütünüyle ortadan kaldırmayı amaçlayan anlaşma deniyor. İlk Schengen anlaşması 14 Haziran 1985 tarihinde beş Avrupa ülkesi arasında imzalandı.

En Kolay Schengen Vizesi

Macaristan vizesi diğer Avrupa ülkelerine nazaran en kolay schengen vizesi alınan ülke durumunda. Örnek olarak Almanya Schengen vizesi almak isterseniz otel rezervasyonunuzun ıslak imzalı belgesini istemekte. Macaristan’da ise Booking otel rezervasyon kağıdınızla başvuruda bulunabilirsiniz. Macaristan’dan alacağınız Schengen vizesi ile diğer Avrupa ülkelerini de gezebilirsiniz.

Macaristan Schengen Vizesi

Macaristandan vizesi nasıl alınır? Nereye başvurmalı? Hangi belgeler hazırlanmalı? As-Visa Macaristan vize işlemlerinde yetkili acentedir. Vize başvurularınızı acente üzerinden yapabilirsiniz. Öncelikle internet sitesine girip vize başvuruları için istenen güncel belgeler neler göz atmanız gerekiyor. Şuan Macaristan vizesi için gerekli evraklar:

 1. Pasaport Orijinali
 2. Başvuru Formu
 3. İki Adet Biyometrik Fotoğraf
 4. Gidiş – Dönüş Uçak Bileti Rezervasyonu
 5. Otel Rezervasyonu
 6. Seyahat Sağlık Sigorta Poliçesi
 7. Şahsi Banka Hesap Özeti

Not: Kişiler banka hesapları ile birlikte kredi kartı ekstre fotokopilerini de ekleyebilirler. Kredi kartı ekstre eklenmesi zorunlu değil.

Not: 3 günlük bir seyahat için minimum 2.000₺ veya karşılığı euro ile dolar güncel banka hesabınızda bulunmalı.

As-Visa İstanbul ve Ankara olmak üzere iki yerde hizmet veriyor. Yukarıda belirtilen belgeleri hazırladıktan sonra As-Visa’dan İstanbul yada Ankara lokasyonu için randevu almalısınız. Başvuru sırasında 100€ ücreti nakit olarak ödemesini yapıyorsunuz.

En kolay schengen vizesi için başvurusunu seyahat süresinden 4-5 hafta önce yapmanız gerekiyor. Alacağınız vize en fazla 90 günlük olup, 90 günü aşan durumlarda farklı belgelerin talep edildiğini hatırlatalım.

Schengen Ülkeleri

Schengen Ülkeleri

Schengen Vizesi Veren Ülkeler

 1. Almanya
 2. Avusturya
 3. Belçika
 4. Bulgaristan
 5. Çekya (Çek Cumhuriyeti)
 6. Danimarka
 7. Estonya
 8. Finlandiya
 9. Fransa
 10. Hollanda
 11. İzlanda
 12. İtalya
 13. İspanya
 14. İsveç
 15. İsviçre
 16. Litvanya
 17. Latvia
 18. Lüksemburg
 19. Macaristan
 20. Malta
 21. Norveç
 22. Polonya
 23. Portekiz
 24. Slovenya
 25. Yunanistan

Schengen Vizesi ile Giriş Yapabileceğiniz Ülkeler

 1. Almanya
 2. Avusturya
 3. Belçika
 4. Bulgaristan
 5. Çekya (Çek Cumhuriyeti)
 6. Danimarka
 7. Estonya
 8. Finlandiya
 9. Fransa
 10. Güney Kıbrıs Rum Yönetimi
 11. Hırvatistan
 12. Hollanda
 13. İspanya
 14. İtalya
 15. İsveç
 16. İsviçre
 17. İzlanda
 18. Letonya
 19. Lihtenştayn
 20. Litvanya
 21. Lüksemburg
 22. Macaristan
 23. Malta
 24. Monako Prensliği
 25. Norveç
 26. Polonya
 27. Portekiz
 28. Romanya
 29. San Marino
 30. Slovakya
 31. Slovenya
 32. Vatikan
 33. Yunanistan

Schengen Vizesi Kabul Etmeyen Ülkeler

 1. İngiltere
 2. İrlanda

İngiltere ve İrlanda Schengen vizesi kabul etmeyen ülkeler listesinde. Bu iki ülkeye giriş yapabilmek için mutlaka kendi vizelerini almanız gerekiyor. İngiltere vizeniz varsa ve İngiltere’ye giriş yaptıysanız short stay waiver programı kapsamında 2021 yılına kadar İrlanda’ya da giriş yapabilirsiniz.

Bu yazıda en kolay Schengen vizesi nasıl alınır sorusuna cevap vermeye çalıştık. Vize başvurularıyla uğraşmak gözünüzde büyüyorsa, sitemizde vizesiz gidilen ülkeler listesi de bulunuyor.

About Author

Leave A Reply