Düzce Şehir İçi Ulaşım

0

Şehir dışı ulaşım açısından kolay olan Düzce, şehir içi ulaşım açısından da kolay. TEM ve D – 100 yolları şehre ulaşımı oldukça kolay bir hale getirmiş durumda. Şehrin hava alanı merkezlere çok uzak olmamasıyla ve kara yolları ile her gün ulaşım imkanı olması da şehre ulaşımı kolay bir hale getiriyor. Peki şehir dışından gelenler için bu denli kolay ulaşım imkanı sağlayan kent için şehir içi ulaşım nasıl? Yine şehir işi seferler de şehrin dışarıdan ulaşım olanakları kadar sürekli ve imkan sağlar nitelikte. Düzce içerisinde gezmek ya da bir yerden bir yere gitmek istemeniz halinde rahatlıkla belediye tarafından sunulan ulaşım imkanlarını kullanabilir ve istediğiniz yere gidebilirsiniz.

Düzce Şehir İçi Ulaşım

Düzce şehir içinde ulaşmak istediğiniz noktaları:

  • Belediye tarafından halka sunulan otobüsler aracılığı ile,
  • Dolmuşlarla,
  • Taksilerle gidebilirsiniz.

Son dönemde Düzce şehir içi ulaşım için Moovit adı verilen bir sistem geliştirdi. Kullanıcıların da memnun olduğu sistem, belediye araçlarının Düzce’de bulunan kişiler tarafından takip etmesini imkanlı bir hale getiriyor. Araçların sefer saatleri gidiş güzergahları ve uğradıkları duraklar, sistem üzerinde harita ile gösteriliyor. Moovit uygulaması, akıllı telefonlar ve tabletlerde rahatlıkla kullanılabilir. Uygulamaya gidilecek olan yer yazıldıktan sonra uygulamanın sunduğu birçok alternatiften yararlanmak mümkündür. Kullanıcıya en yakın olan durak ve gidilecek yerden geçen hat bilgilerini paylaşan uygulama, ulaşım adına sağladığı kolaylıklar ile dikkat çekerken, ücretsiz bir şekilde edinilebiliyor.

Tarihi ve aynı zamanda da spor imkanı sağlayan alanlara dolmuşlar ile ulaşım sağlamak mümkün. Düzenli bir şekilde bu alanlara seferler düzenleyen dolmuşlar sabahın erken saatlerinde sefere başlıyor ve akşam 12 sularına kadar devam ediyor. Gideceğiniz alanlarda daha uzun süre kalmak isteyenlerdenseniz taksi alternatifini kullanabilir ya da şehir içinde bir oto galeriden araç kiralama alternatifini düşünebilirsiniz.

Düzce genel anlamda ulaşım açısından birçok alternatifi olan şehir. Şehir içerisinde üniversite olması şehri daha dinamik ve hareketli bir hale getirdiği için ulaşım alternatifleri de sürekli olarak artıyor. Otogardan itibaren Düzce şehir içi ulaşım son derece basit.

Moovit: Tren, Metro & Otobüs Saatleri
Moovit: Tren, Metro & Otobüs Saatleri

About Author

Leave A Reply