Düzce Ne Zaman Gidilir?

0

Düzce, tarihin ilk dönemlerinden bu yana önemini koruyan bir şehir, peki ama Düzce ne zaman gidilir? Şehrin bu denli önemli olmasının nedeni önemli kara yollarının üzerinde olması ve aynı zamanda da iki önemli şehrin arasında yer alması. Bahsettiğimiz şehirler Zonguldak ve Sakarya. Önemli kara yolları ise TEM ile D-100. Çevresinde bulunan şehirler ve önemli kara yolu bağlantıları üzerinde yer alması Düzceyi uğrak bir durak haline getiriyor diyebiliriz. Özellikle Karadeniz bölgesin de bir yere gidecekseniz, Düzce üzerinden geçmemeniz neredeyse imkansız. Düzce’ye uğramanın yanı sıra tatil amaçlı da gitmeniz mümkün. Doğası, spora elverişli alanı ve denizi, Düzce’yi daha güzel bir alan haline getiriyor. Düzceye tatile gidecekseniz ne zaman gitmeniz gerektiğini bilmeniz gerekir. Çünkü bölge içerisinde Karadeniz iklimi kendini net bir şekilde hissettiriyor demek mümkün.

Düzce Ne Zaman Gidilir?

Düzceye gitme planı olan kişilerin bölge ile ilgili en çok tereddüt ettiği konu Düzce ne zaman gidilir olarak ele alınabilir. Düzceye tatil yapma amaçlı gidecekseniz seçeceğiniz aylar mutlaka yaz ayları olmalı. Özellikle spor bazlı etkinliklerin çoğu yaz aylarında yapıldığı için bu dönemde şehirde fazlasıyla etkinlik bulmanız mümkün. Şehrin ikliminde Marmara ve Karadeniz iklimi hakim denebilir ancak Karadeniz ikliminin varlığı kendini çok daha net bir şekilde hissettirmekte. Bu nedenle yaz aylarında daha yağışsız dönemler mevcut. İlkbahar gibi aylarda yağış oranları daha da artan şehir, kış aylarında yağış üzerine soğukluğu da ekleniyor. Bu durumda şehrin önemli antik noktalarını ziyaret etmeniz neredeyse imkansız olacaktır.

Antik kentleri görmek, denizden yararlanmak ve spor faaliyetlerine katılmak istiyorsanız mutlaka doğru bir dönemde şehri ziyaret etmeniz gerekir. Öğrenci popülasyonu da olan şehir yazın çok daha az bir nüfusa sahip. Şehrin kalabalık halinden kaçanlardansanız çok daha iyi bir tatil yapma fırsatı bulabilirsiniz. Şehirde önemli eğlence noktaları yazın daha canlıdır. Zaten az olan eğlence alanlarının kış aylarında çok daha erken kapanması, hatta açılmama gibi durumlar olabilir.

Özetle, Düzce ne zaman gidilir sorusuna karşılık Düzceye tatile gitmek istiyorsanız seçmeniz gereken dönem yaz mevsimi diyebiliriz.

Düzce Faydalı BilgilerDüzce Festivalleri ve Şenlikleri
Düzce’ye Ne Zaman Gidilir?Düzce’de Ne Yenir?
Düzce OtelleriDüzce’de Alışveriş
Düzce Gece HayatıDüzce Şehir İçi Ulaşım
Düzce Gezilecek YerlerDüzce Nerede?
Düzce’ye Nasıl Gidilir?Düzce Hakkında Bilgi

Yazar

Yorum