Düzce Gece Hayatı

0

Batı Karadeniz bölgesinde tatlı tatil kaçamak imkanı sunan kent olan Düzcegece hayatı olarak nasıl? Önemli şehirler arasında yer alan şehir, ulaşım kolaylığı ve birçok tatil mekanına uzak olan Marmara bölgesi sakinlerini birçok kez ağırladı denebilir. Yakın bölgelerdeki bu tatil kaçamakları ve şehrin genç dinamik yapısı zaman içinde Düzce için eğlence hayatının da oluşmasına katkıda bulundu. Geleneksel bir yapıya sahip olduğu şehirde gece hayatı dendiği zaman akla ilk bar, gece kulübü gibi alternatifler gelmemekte. Ancak şehirde alternatif farklı etkinlikler mevcut.

Düzce Gece Hayatı

Düzce gece hayatı yok denecek durumda olan bir şehir. Şehir içerisinde çay bahçeleri, kahveler ve her tarza hitap eden kafeler bulunuyor. Buralarda uzun uzun oturabilir, sohbet edebilir ve vaktin geçmesini sağlayabilirsiniz. Düzce için en popüler mekanlar:

  • Yeşil Köşe,
  • Bayramefendi Osmanlı Kahvecisi,
  • Lavinya Cafe

olarak sıralanabilir. Halkın geleneksel kültür yapısının devam ettiği şehirde özellikle alkollü şekilde eğlence imkanı sağlayan kuruluşlar bulmak son derece zor. Deniz kenarında tatil yaptığınız alanlarda da alkol olmayacağını biliyor olarak gitmeniz gerekli.

Düzce’nin gece hayatının bu denli az olmasının nedeni şehirdeki yerli insan popülasyonudur. Üniversite ile birlikte şehrin merkezine çok yakın olmayan konumlarda bar ve gece kulüpleri kurulmaya başlandı. Bu alanlar için eğlencenin sabaha kadar sürdüğünü söylemek mümkündür.

Düzce gece hayatı yerli halk için daha çok kafelerde devam etmekte. Bu alanlarda uzun saatler boyunca sohbet etme imkanı mevcuttur. 370.371 nüfusa sahip olan bir bölgenin tatil mekanı olarak ele alınmaması ve farklı açılardan da donanımlı olması sadece eğlence sektörünün gelişmesine imkan vermemiştir. Düzce birçok farklı alanda gelişmeye devam eden bir şehir olduğu için yalnızca turizm adına hizmet eden dallarda gelişim göstermesini beklemek mümkün değil.

Kalacağınız oteli belirlemeniz halinde otelde sunulan eğlence imkanlarından yararlanarak gece hayatınızı daha hareketli hale getirebilirsiniz. Gece hayatı bakımından çok, doğal ve antik anlamda iddialı bir şehir olan şehre giden kişilerin, bunun bilincinde gezi planlaması yapmalarında fayda vardır.

About Author

Leave A Reply