CPU Mining

0

CPU Mining nedir sorusundan önce bilmeniz gereken birkaç nokta var. Kripto para madenciliğine başlamak, yani Bitcoin, Ethereum ve daha yüzlerce farklı çeşit kripto para biriminden birisini üretmek istiyorsanız, önünüzdeki iki seçenek bulunuyor. CPU Mining veya GPU Mining. Bunlardan birisi işlemci ile madencilik, diğeri ise ekran kartı ile madencilik.

En iyi verim ekran kartlarından alınıyor olsa da, İşlemci ile madencilik yapmayı tercih eden bir kitle bulunuyor. Peki, CPU Mining nedir? Gelin, bu sorunun cevabını hep birlikte öğrenelim.

Cpu Mining

Cpu Mining

CPU Mining Nedir?

En basit şekliyle anlatmak gerekirse, merkezi işlem birimiyle yani işlemci ile yapılan madencilik işlemidir. Bilgisayarın işlemcisini kullanarak matematiksel işlemler yaptırılıyor ve bu işlemlerin karşılığında ödül olarak coin yani kripto para elde etmeniz sağlanıyor.

Ancak, CPU Mining yani işlemci ile madencilik her geçen gün zorlaşan işlemler nedeniyle artık imkansıza yakın seviyeye geldi. Madenciliğe yönelen insanların sayısı her geçen gün arttığı için işlemci ile ciddi kazanımlar sağlamak zorlaştı.

Bu nedenle günümüzde madencilik için ekran kartları tercih ediliyor. Tabi, kripto paraların bazıları hala CPU madenciliği ile elde edilebiliyor. Ancak, bu kripto paraların genellikle yeni başlayan ve değeri oldukça düşük olan projeler olduğunu söylemek hiç yanlış olmayacaktır.

About Author

Leave A Reply