Cep Telefonu Üreticisi Reeder, Samsun’da Fabrikasını Açtı

0

Ülkemizde yerli üretimin öneminin hız kazandığı dönemde bir diğer haber Reeder’dan geldi. Cep telefonu ve tablet üreticisi olan Reeder, yaptığı yatırımla birlikte Samsun’da 180 kişiye istihdam sağladı.

Fabrika açılışında konuşma yapan firmanın yönetim kurulu başkanı Uygar Uysal,

Benim bir hayalim var. Samsun’dan, değer yaratan Türkiye için gerçek değer yaratan dünyada kimsenin vazgeçemeyeceği bir mücadeleyi vermek. Bu mücadeleyi daha önce bu topraklarda yaşayan büyüklerimiz verdiler. Sigara üretirken, tütün dizerken verdiler. Samsun markasıyla verdiler. Biz de şimdi Reeder markasıyla vereceğiz.

diyerek yaşadığı gururu ve mutluluğu dile getirdi. Bu mücadelede Turkcell’in her daim destek olduğunu da sözlerine ekledi.

Davetliler arasında yer alan Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu’nun konuşmasından satır başları:

Eğer bir şeyi yapamayacağınızı düşünüyorsanız haklısınız, yapamazsınız. Ama bazı insanlar var ki bir hayalin peşinden gidiyorlar. Yapabileceklerini düşünüyorlar ve neticede onu hayata geçiriyorlar. İnsanlara iş yaratıyorlar, bölgelere canlılık getiriyorlar, verimlilik getiriyorlar, değer yaratıyorlar.

Kaan Terzioğlu ve Uygar Uysal’ın konuşmalarını tamamlamasının ardından protokol üyeleri ve davetliler fabrikada incelemelerde bulundular.

Yazar Hakkında

Yorum Bırakın