Canon EOS 5D Mark IV Video Ön İncelemesi

0
Sayfa 1 / 4

Uzun süren bekleyiş sona erdi ve sonunda Canon 5D Mark IV tanıtımı yapıldı. Önceki 5D Mark III’e göre 60gr daha hafif olan bu gövde, heyecanlı DSLR video kullanıcılarını tatmin edecek gibi duruyor. Akıllardaki en büyük soru işareti ise beklenen 4K kayıt yeteneği olan DSLR kameranın fiyatının uygun olup olmayacağıydı. Peki bu fotoğraf makinesi Canon DSLR kullanıcıları için artı ne getirecek ve başka bir arayışı sonlandıracak mı? Cevabını size bırakıyorum. Fakat bu fotoğraf makinesi ile geçirdiğim kısa günün ardından düşüncelerimi sizlerle paylaşmak isterim.

Belki Canon 5D Mark IV’teki en önemli özellik 4K video çekebilme ve kullandığı otomatik odaklama teknolojisi oldu. Şüphesiz ki sunduğu 30mp imaj boyutu ve yeni Dual Pixel RAW teknolojisi ile özellik bakımından çok zengin olan bu fotoğraf makinesinin hedef kitlesi ise ağırlıklı olarak profesyonel fotoğrafçılar. Video kaydına gelecek olursak öyle görünüyor ki Canon, EOS ile EOS C arasında video çekim kalitesini 5d Mark IV’e de yansıtmış. Yanlış anlamayın fakat bu kamera video kalitesi bakımından çok verimli gözüküyor ve bazı temel özellikler gerçekten hayatı kolaylaştıracak cinsten.

Video içerisinde 4K, 1080p ve 720p çözünürlükler kullanıldı. Ayrıca Adobe Premiere ve FilmConvert ile basit renk düzenlemeleri yapıldı.

Sayfa 1 / 4

Yazar Hakkında

Yorum Bırakın