BMC, Yeni Kamyon Ailesi TUĞRA Almanya’da Görücüye Çıktı

0

BMC, yeni kamyon ailesi TUĞRA‘yı tanıttı. BMC, ticari araçlar üzerindeki tecrübesini mühendislikle birleştirdi. Merakla beklenen TUĞRA, Almanya’nın Hannover kentinde gerçekleştirilen ve ticari araçların çoğunlukta olduğu IAA Otomotiv ve Yan Sanayii Fuarı’nda görücüye çıktı.

TUĞRA, yeni tasarımıyla, şantiyede veya yolda gerçekleşebilecek tüm koşullar için azami performansı sağlayacak şekilde tasarlandı. TUĞRA verimli motor – şanzıman entegrasyonu ve hafifletilmiş  yapısı ile düşük yakıt tüketimi sağlıyor. BMC TUĞRA; hesaplı yedek parça, optimize edilmiş bakım aralıkları ve düşük toplam işletme maliyeti sunuyor.

BMC Yönetim Kurulu Üyesi Taha Yasin Öztürk yaptığı açıklamadan satır başları şu şekilde:
Oğuz lisanında ‘Hakan’ın mührü’ Osmanlı’da ‘Padisah mührü’ anlamına gelen TUĞRA, BMC’nin yollardaki yeni sembolü. Titiz Ar-Ge çalışmalarımızın sonucu olan BMC TUĞRA, modern, kentli ve şık bir kimliğin temsilcisi. Yarım asrı aşan tasarım deneyimimizle ve DNA’mızdaki ‘teknoloji’ ögesinin harmanlanması sonucu ticari araç dünyasına yeni bir boyut kattık. TUĞRA, ergonomik yapısıyla özellikle uzun yolculuklarda rahat bir yaşam alanı ve keyifli bir sürüş vadediyor. Çağdaş ön konsol tasarımı, full TFT gösterge, bluetooth ve navigasyon özelliğine de sahip olan 7 boyutunda multimedya, geniş hacimli kabin içi saklama alanları, pek çok özelliğe sahip sürücü koltuğu, buzdolabı, yataklar, multi fonksiyonel direksiyonu ve özel tasarım kabin içi aydınlatmalarıyla BMC TUĞRA, gündüz ve gece her türlü göreve hazır. Türkiye’nin BMC’si olarak, durmaksızın çalışıp bizden bekleneni yapmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. TUĞRA tüm dünyaya hayırlı olsun!
Benzer Yazı
Cep Telefonu Üreticisi Reeder, Samsun'da Fabrikasını Açtı

Yazar Hakkında

Yorum Bırakın