Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K, Çok Yakında

0

2013 yılında piyasaya sürülen Blackmagic Pocket Cinema modelini güncelleme kararı alan firma, Blackmagic Pocket Cinema 4K modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Kompakt tasarıma sahip olsa da kullanıcısını şaşırtacan Blackmagic Pocket Cinema 4K’nın çıtayı çok arttırdığı bir gerçek. Hitap ettiği kitleyi bir üst seviyeye taşımayı amaçlayan firma bunu başaracağa benziyor. Öyle ki bu modelde radikal değişikliklere gidilmiş.

Blackmagic Pocket Cinema 4K’da kardeşinin aksine ciddi tasarım değişikliklerine gidildi. Üzerinde entegre halde dört mikrofon yer alan cihazda 48 Voltluk XLR girişine de yer verilmiş. Cihaz üzerinde HDR ve temiz 10 bit video aktarabilen HDMI girişinin yer almasından başka cihazda USB-C desteği olması bir hayli ilgi çekici. Öyle ki USB-C destekli bir sabit diski cihaza bağlayabilecek ve video kayıtlarınızı bu sabit diske kaydedebileceksiniz. Veyahut cihaz üzerinde bulunan 1 adet SD ile 1 adet CFast yuvaları sayesinde hafıza kartına kayıt alabileceksiniz.

Cihazın bu güzel radikal değişikliklerine rağmen fiyatı oldukça dikkat çekici. Rakiplerine göre neredeyse yarı fiyatına olan cihazın ABD piyasasında satış fiyatı 1295$ olarak belirlendi ve ön sipariş satışlarına başlandı.

Görsellere tıklarsanız cihazı yakından inceleyebilir veya aşağıda bulunan bağlantılar ile örnek video çekimlerini seyredebilirsiniz. Örnek video çekimlerini izlerken 4K seçeneğini işaretlemeyi unutmayın.

Benzer Yazı
Google Maps Mesafe Ölçümü Nasıl Yapılır?

Yazar Hakkında

Yorum Bırakın