Bilgisayardan Instagram DM Direkt Mesaj Nasıl Gönderilir?

0

Instagram dünya üzerinde herkesin aktif olarak kullandığı programlardan arasında yer alıyor fakat bilgisayardan Instagram DM gönderme şuan için resmi olarak desteklenmiyor. Bu yazıda bilgisayardan Instagram direkt mesaj nasıl gönderilir, yöntemleriyle ele alacağız.

Sıralamalara baktığınız zaman Facebook’un eski çekiciliğini kaybettiğini ve yerini Instagram’ın aldığını görebilirsiniz. Dünya genelinde en fazla indirilen uygulamalara bakıldığında ilk sırada Youtube ve arından Instagram geliyor. Bu denli geniş bir kullanıcı kitlesine hizmet eden Instagram, sürekli olarak kendini güncelliyor.

Instagram için söylenebilecek tek kötü özellik ise tamamen bir telefon uygulaması yani mobile uygulama olması. Bu durum bilgisayardan Instagram DM kullanılmasına imkan vermiyor. Telefonun bozulması ya da kaybolması durumlarında Instagram direkt mesaj, PC üzerinde açılması büyük kolaylık sağlayabilir.

Her ne kadar Instagram bu desteği sağlamıyor olsa da bilgisayardan Instagram mesajlarına ulaşmayı sağlayan farklı programlar ve yöntemler mevcut.

  • BlueStacks indir.
  • İndirme işleminin ardından ek olarak Nox ya da MEmuPlay adı verilen iki programdan biri seçilerek indirilir.
  • Programların kurulumu yapılır ve ardından programlar açılır.
  • Artık bilgisayarınızda Android özelliği taşıyan bütün uygulamar çalışır.
  • BlueStack açılır ve ardından Google kimliğinizle giriş yapmalısınız.
  • Google Play bölümünden Instagram uygulaması indirilir.
  • Instagram yüklendikten sonra yeniden BlueStack yardımı ile Instagram kullanıcı adınız ile şifrenizi girerek, telefon üzerinden Instagram kullanıyor gibi rahat bir şekilde Instagram kullanabilirsiniz.

Bu uygulamayı bilgisayarınıza kurduğunuz zaman sadece DM değil aynı zamanda bütün Instagram özelliklerini kullanma imkanınız da olur. Bilgisayar üzerinden hikaye atabilir, DM gönderebilir, post paylaşımında bulunabilirsiniz.

Şu an için Instagram uygulamasını bilgisayarınıza indirerek özelliklerini aktif olarak kullanmanıza imkan veren tek uygulama BlueStack uygulamasıdır. Bunun dışında da bazı yöntemler var ancak bu uygulama kadar güvenilir değil.

Örnek vermek gerekirse, internet üzerinde bulunan bazı siteler de bilgisayardan Instagram DM göndermeye yönelik alt yapılar oluşturmuş ve kullanıcılara sunmuştur. Fakat bu işlemler sırasında belirli sayfaları takip etmeniz gerekebilir ya da siteler şifrelerinizi alarak hesabınızı bloke edebilirler.

Bu durum her site için geçerli olmasa da genel anlamda Instagrama gerçek takipçi satma hedefi olan kişiler tarafından kuruluyor. Bu yöntemi kullanırken hesabınız bazı uygulamalara bağlanabilir ve sürekli olarak istemediğiniz kişileri takip etmek zorunda kalabilirsiniz. O nedenle bilgisayardan Instagram direkt mesaj göndermenin en güvenilir yolu BlueStack 4 indirmek.

About Author

Leave A Reply