Audi’den Yeni Elektrikli Araç

0

Audi’den yeni elektrikli araç. Audi ilk tam elektrikli otomobil modeli olan e-tron SUV’yi açıklamasının ardından 2 ay geçtikten sonra yeni elektrikli otomobili Audi e-tron GT Concept‘i bu hafta düzenlenen Los Angeles Otomobil Fuarı’nda otomobil severlerin beğenisine sundu. Audi’nin ikinci tam elektrikli otomobili olan Audi e-tron GT Concept, Porsche’nin Türkçe adlandırdığı elektrikli otomobili Taycan ile aynı batarya ve enerji dağıtım sistemini kullanacak. Audi, 4 kapılı coupe otomobilini 2 yıl içerisinde yani 2021 yılının başında satışa sunmayı planlıyor.

2019 Audi e-tron GT Concept

2019 Audi e-tron GT Concept

100 litre ön ve 450 litre arka olmak üzere toplamda 550 litre bagaj kapasitesine sahip olan Audi e-tron GT Concept, ön ve arka tekerleklerinde bulunan iki elektrikli motoru ise 590 hp güç üretiyor.

Audi’den yeni elektrikli araç 0-100km hızlanmasının 3.4 saniye olacağı belirtiliyor. Avrupa standardı olan Dünya Çapında Hafif Araç Test Prosedürü’ne (WLTP) göre ise 400km menzile sahip olacağı açıklandı. Hızlı şarj özelliği ile dikkat çeken Audi e-tron GT Concept, kablo ile şarj edildiği zaman %80 doluluğa yalnızca 20 dakikada ulaşarak bu şarjla 320km yol alabiliyor. Bu özelliği ile Audi e-tron GT Concept, piyasada en hızlı şarj edilen elektrikli otomobil ünvanına erişiyor. Bunun dışında otomobil, Audi’nin geliştirdiği Audi Wireless Charging sistemi ile de şarj edilebiliyor.

2025 yılına kadar 12 tam elektrikli modeli satışa sunmayı hedefleyen Audi’nin bu hamlesinden, elektrikli otomobil piyasasında kalıcı olmayı istediği anlaşılıyor. 90 kWh’lik lityum iyon pillerine sahip otomobilin satış fiyatı ise henüz bilinmiyor. ÖTV zammı ile ilgili ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz haberimiz için tıklayınız.

Yazar Hakkında

Yorum Bırakın