Arkadaşlık Uygulaması Tinder Nedir?

0

Sosyal platformlarda arkadaş edinmek oldukça kolay. Tek tıkla yüzlerce kişiye erişebiliyorsunuz. Genel anlamda tek yapmanız gereken bilgilerinizi kullanarak bir kullanıcı profili oluşturmak ve aramaya başlamak. Sizin aradığınız kriterlere göre karşınıza yüzlerce hesap çıkıyor. Tinder da bu özellikleri taşıyan bir arkadaşlık uygulaması. Daha doğrusu flört uygulaması dersek daha doğru olur. Bu yazımızda Tinder nedir? ve Tinder nasıl kullanılır? sorularına cevap vereceğiz.

Tinder Nedir?

Tinder, çeşitli filtrelemeler ile kendinize arkadaş bulabileceğiniz bir uygulama. Öncelikle belirtmek isterim ki hem Android kullanıcıları için hem de iOS kullanıcıları için uygulama tamamen ücretsiz. Seçtiğiniz filtrelemelere de gelecek olursak yaş aralığı, konum gibi kriterlerdir. Aradığınız özellikler ile eşleşen hesaplarla arkadaşlık edebilirsiniz.

Tinder Nasıl Kullanılır?

Tinder nedir? sorusuna cevap verdiğimize göre sonraki aşamada Android veya iOS cihazınıza uygulamayı indirmeniz gerekiyor. Uygulamaya Facebook hesabınızla giriş yapabilirsiniz. Hesabınız eşleştikten sonra profil bilgileriniz ile beraber uygulama konumunuza erişmek istiyor. Buna izin verdikten sonra istediğiniz kriterleri seçip aramaya başlayabilirsiniz. Konumunuz aracılığıyla aynı konumdan uygulamayı kullanan kişileri görebilirsiniz.

Bu uygulamanını karakteristik bir uygulama özelliği var. Ziyaret ettiğiniz profil size uygun değilse ekranı sola kaydırmanız gerekiyor. Bu reddetmek oluyor. Şayet hoşunuza giden bir profilse sağa kaydırarak onaylamış oluyorsunuz. Bu aşamadan sonra karşıdaki kişinin sizi kabul etmesini beklemeniz gerekiyor.

Neden Tinder Kullanmalıyım?

Tinder, eş seçimi, arkadaş seçimi ve partner seçimini eğlenceli ve kolay hale getiren bir uygulama. Modern bir çöpçatanlık uygulaması da diyebiliriz. Karşılıklı olarak birbirinizi beğendiğiniz takdirde konuşmaya başlayarak yeni arkadaşlıklar, ilişkiler yaşayabilir, eğlenceli ve size uygun insanları keşfedebilirsiniz. Sosyalleşme konusunda eğlence arayanlar için oldukça işlevsel bir uygulama.

Tinder için modern çöpçatan uygulaması dedik. Aslında sadece flört için değil arkadaşlık için de kullanabileceğiniz bir uygulama. Özellikle de iOS ve Android platformlarında ücretsiz bir şekilde bulunması daha kolay sosyalleşmenizi sağlıyor. Genel anlamda dijital bir dünyada sizin istediğiniz insanları filtreleyen bir uygulama diye de teknik bir tanım yapabiliriz.

‎Tinder
Price: Free+
Tinder
Price: Free

Yazar

Yorum