Apple’ın 12 Eylül Etkinliğinde Neler Bekleniyor?

0

Apple‘ın 12 Eylül etkinliğine sayılı saatler kaldı. Her eylül ayında olduğu gibi bu etkinlikte de en dikkat çeken ürün yeni iPhone’lar. Gelin etkinlikte tanıtılacak modellere ve yeni yazılımlara kısa bir göz atalım.

iPhone Xs Max, Xs ve XC

Her zaman olduğu gibi, bu etkinliğinin de en önemli beklentisi yeni iPhone’lar olacak. Apple’ın bu etkinlikte üç yeni iPhone tanıtması bekleniyor. Yeni iPhone’larda altın renk seçeneği bekleniyor. A12 işlemcisinden gücünü alacak cihazların ekran boyutları XS (5.8 inç), XS  Max (6.5 inç), XC (6.1 inç) olacak. Yeni Face ID yine cihazlarla birlikte tanıtılması bekleniyor.

Apple Watch 4

İlk kez 2015’te piyasaya çıkan akıllı saatin o zamandan bu yana ilk kez büyük bir tasarım değişikliğinden geçmesi bekleniyor. Apple’ın daha büyük ekran alanının avantajını yeni saatte değerlendirmesi bekleniyor. Bu arada Series 4’ün de geçen yılın Series 3 modeli gibi LTE destekli versiyona sahip olması bekleniyor.

AirPods 2

Apple’ın AirPods’un yeni modelini çıkaracağı söyleniyor. Bu yenilenen kulaklık yeni bir kablosuz çip, Siri’yi eller serbest biçimde etkinleştirme desteği ve kablosuz şarj destekli kasayla birlikte gelebilir.

AirPower

iPhone, Apple Watch ve AirPods’u aynı anda, tek seferde kablosuz olarak şarj edebilen AirPower adlı kablosuz cihazını ilk kez göstermiş ve bunun çıkışı için 2018’i işaret etmişti. Bu yılın iPhone etkinliği geldi çattı. Yeni cihazlarla birlikte satışa sunulması bekleniyor.

iOS12, Watch OS 5, tvOS

Apple’ın yeni cihazlarla birlikte piyasaya süreceği iOS 12 oldukça merak konusu. Beta kullanıcılarından gelen yorumlara bakılırsa oldukça memnun olunan yazılım, cihazların performansına odaklanılmış durumda. Yeni iOS 12’nin bugünkü tanıtımdan 6 gün sonra kullanıcılarla buluşacağını söyleyebiliriz.

Apple’ın düzenlediği, TSI 20.00’da başlayacak olan etkinlikten bilgileri size aktarmaya devam edeceğiz. Güncel içeriğe buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

Yazar Hakkında

Yorum Bırakın