Apple Randevu Nasıl Alınır?

0

Apple randevu nasıl alınır? Apple’ın ülkemizde kendi mağazalarını açmasının üzerinden oldukça uzun bir süre geçti. Şu anda sadece İstanbul’da iki mağaza bulunurken, mağaza sayısının az olması özellikle servis tarafında kullanıcılara zorluk yaşatıyor. Zira, Apple servis randevusu için sıra bulmak yoğunluktan dolayı zor.

iPhone, iPad, Mac veya diğer Apple ürünleri bozulan kullanıcılar için en doğru tercih Apple Store’a gitmek olurken, her zaman teknik servis randevusu alabilmek mümkün değil. Bu yazımızda sizler için Apple randevu nasıl alınır sorusunu cevaplıyoruz.

Neden Apple Store tercih ediliyor?

Tabiki, garanti kapsamında onarılması için tek çözüm Apple Store değil. Apple’ın anlaşmalı olduğu diğer servislere cihazlarınızı teslim ederek onarılmasını sağlayabilirsiniz. Ancak, teknik servis hizmetini doğrudan Apple’dan almak özellikle onarım süresi çok daha kısa olduğu için kullanıcıların ilk tercihi oluyor.

Mac yani bilgisayarlar dışındaki cihazlar genellikle yenisi ile değiştiriliyor. iPhone gibi cihazlarınızda herhangi bir arıza varsa, büyük ihtimal değiştirileceği için yarım saat içinde bile sorununuz çözülüyor.

Apple Randevu Nasıl Alınır?

Apple Randevu Nasıl Alınır?

Apple Servis Randevusu

Apple’dan randevu alabilmeniz için https://concierge.apple.com/reservation/tr/tr/techsupport/ adresini ziyaret ederek gerekli adımları takip etmeniz yeterli. Ancak, boş randevu bulmanız büyük ihtimal ile mümkün olmayacak. Bu nedenle iki farklı ipucunu sizler ile paylaşacağız.

  • Gece 12 – Apple’dan randevu alabilmek için gece 12’de elinizi çabuk tutmanız şansınızı oldukça yükseltecektir. Zira, gece yeni randevular verilmeye başlanıyor.
  • Birden fazla PC – Birden fazla bilgisayardan sürekli randevu almaya çalıştığınızda, oluşan ilk boşluğu kolayca elde edebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Yorum Bırakın