Apple Garanti Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

0

Apple garanti sorgulama nasıl yapılır? Bu sorunun cevabı oldukça basit. Tek ihtiyacınız, ürünün seri numarasını yazmak ve ardından “Devam” butonuna tıklamak. Ürününüzün garanti kapsamıyla ilgili bilgileri karşınızda. İşte bu kadar basit.

Başlık sizi yanıltmasın. iPad, iMac, AirPods, iPhone gibi tüm ekosistemin garanti sorgulama işlemi aynı sayfadan yapılabilmekte. Tüm Apple ekosistemine bağlı cihazların garanti sorgulama işlemleri buradan.

Türkiye’de spot piyasadan, sıfır kapalı kutu AirPods satın aldım. Airpods garanti sorgulama yapmak istedim. Sorgu sırasında ürünün 2 yıllık garanti süresinin başlamadığını gördüm. Sorgunun hemen ardından, sayfa içinden ürünün fatura tarihini sisteme girdim ve 2 yıllık garanti süresini başlattım. Sorgu sayfasından bunu yapabilmek harika. Şimdi gelin hep beraber bu işlemlerin nasıl yapıldığına bakalım.

Apple Garanti Sorgulama

1- iPhone ve iPad için “Ayarlar – Genel – Hakkında” kısmından, Mac’lerde ise ekranın sol üst köşedeki Apple logosunun içinden “Bu Mac Hakkında” kısmına tıklayarak ürünün seri numarasını not alın.

2- Apple’ın sorgu sayfasını buraya tıklayarak açın. Seri numarasınızı yazın ve sayfa içerisindeki güvenlik kodunu doğru girin. Okuyamıyorsanız dahi yeni bir güvenlik kodu isteyebilirsiniz.

Apple Servis ve Destek Kapsamı

Apple Servis ve Destek Kapsamı

3- Gerekli bilgileri yazdıktan sonra DEVAM butonuna tıklayınız. Ardından ürünün geçerli satın alma tarihi, telefonla teknik destek süresi, onarım ve servis kapsamı bilgileri karşınıza çıkacak.

Apple garanti sorgulama sırasında, seri numarasını doğru girmenize rağmen, sistemde satış kaydı bulunmuyorsa Apple sizden fatura tarihinizi isteyecek. Tarihi girmenizin ardından garanti süresi başlayacak. Fakat doğru tarih girmeye dikkat edin. Herhangi bir sorunda Apple sizden faturanızı talep edecek ve tarihi teyit edecek.

iPhone Garanti Sorgulama

iPhone Garanti Sorgulama

Garanti sorgulama işlemi bu kadar basit. Tüm Apple ürünleri için siz de hemen yukarıda verdiğimiz bağlantıya tıklayarak ürününüzü garanti kapsamıyla ilgili bilgi alabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Yorum Bırakın