Apple Ekim Ayı Etkinlik Tarihi Belli Oldu

0

Daha önceki haberlerimizde yer verdiğimiz Apple’ın Ekim ayında düzenleyeceği etkinliğin tarihi duyuruldu. Apple’ın gazetecilere ve teknoloji editörlerine gönderdiği davetiyeye göre 30 Ekim Salı günü saat 17.00’de (TSİ) New York, Brooklyn Howard Gilman Opera House’da gerçekleştirecek etkinlikte kullanıcıları neler bekliyor gelin kısaca göz atalım.

Yeni iPad Pro

Yeniden tasarlanmış iPad Pro, Apple’ın yeni nesil tasarım anlayışına kavuşacak. Face ID ile gelecek olan cihaz Apple’ın şimdiye kadar çıkardığı en güçlü iPad modeli olacak.

AirPods 2

2 yıldır piyasada olan AirPods’un yenilenme vakti geldi. AirPods 2 ile W2 çip, daha iyi batarya ve kablosuz şarj ile gelecek.

AirPower

Apple’ın uzun zaman önce tanıttığı kablosuz şarj cihazı, üretimde yaşanan aksaklıklar sebebi ile çıkış tarihi ertelenmişti. 30 Ekim’de lansman ile birlikte tanıtılması beklenen AirPower, birden fazla cihazı aynı anda şarj edebiliyor.

Yeni iMac Modelleri

Apple’ın 2017 senesinde yenilediği iMac modelleri geçen zaman içerisinde bir hayli eski kaldı. Yeni lansman ile birlikte iMac, iMac Pro yenilenecek. Intel’in tanıttığı yeni Xeon işlemciler bu modellerde kullanması bekleniyor.

iOS 12.1 ve macOS Mojave

Yeni sürümler duyurudan hemen sonra dağıtılması bekleniyor.

About Author

Leave A Reply