Apple Ekim Ayı Etkinliğinden Son Bilgiler

0

Apple‘ın merakla beklenen etkinliğine 15 gün kadar az bir süre kaldı. Haliyle tanıtılacak cihazlar ile ilgili sızıntılar artmış durumda.

Yeni iPad Pro‘da iPhone X tasarımına geçilecek. Parmak izine veda edecek cihaz, çerçevesiz ekran tasarımına sahip olacak. Yeni iPad Pro’da  iPhone Xs’de bulunan Face ID‘yi barındıracak. Gücünü A12x Bionic işlemcisinden alacak olan iPad Pro en hızlı mobil işlemciye sahip  cihaz olacak. RAM miktarı 6GB seviyesine çıkacak olan cihaz 3.5 mm kulaklık girişine veda ediyor. iPad Pro tüm kalınlığı 5.9 mm olacak. Kullanım süresi  2017 iPad Pro ile benzer süreler sunacak. Lighting girişi yerine MacBook Pro’larda kullanılan Type-C bağlantısı kullanılması bekleniyor.

Kamera tarafında iPhone Xs’de gördüğümüz akıllı HDR özelliği ve iyileştirilmiş kamera yer alacak. Yeni iPad Pro ile birlikte Apple Pencil de yenilecek. Yeni Nesil Apple Pencilde bluetooth desteği sunacak. Kullanıcı deneyimi konusunda nasıl bir katkı sağladığını tanıtımla birlikte öğrenmiş olacağız.

Air Pods 2

Apple ürettiği yeni nesil W2 işlemci ile gelecek. Yeni İşlemciyle birlikte ses konusunda ciddi iyileştirmeler bekleniyor. Yeni nesil ses engelleme özelliğine kavuşacak olan kulaklık kablosuz şarj desteğine kavuşacak. Yeni işlemci ile birlikte batarya süresinde de iyileştirmeler olacak.

Spor yaparken terleyen kullanıcıların cihazlarında çeşitli arızalar meydana geliyordu. Apple kullanıcılardan gelen talepler doğrultusunda yeni cihazın tuza ve suya dayanıklı olması bekleniyor.

Yeni etkinlikle birlikte iOS 12.1 kullanıcılara sunulacak. iOS 12.1 ile birlikte Grup FaceTime kullanıcılarla buluşmuş olacak. Etkinlik tarihi olarak 23 ekim veya 30 ekim tarihleri işaret ediliyor.

About Author

Leave A Reply